Головна / Дім, квартира, дача / Зонування і прикраса інтер'єру: на що здатна звичайна ширма?

Зонування і прикраса інтер'єру: на що здатна звичайна ширма?

У звичайній ширмі заховано багато можливостей для організації інтер'єру. Ширма — оригінальний предмет, це меблі, перегородка або екран? Тут кожен може пофантазувати!

shirma

Батьківщиною ширми є Китай. Вона з'явилася в 7 столітті. Ширми в Китаї були різних розмірів, форм і забарвлень. У Стародавньому Китаї вони служили перегородками у величезних залах палацу. Також були крихітні ширми з трьох стулок, більше схожі на світильники. Їх обшивка була з паперу, шовку або парчі. Як повідомляють історики, святкові ширми виготовлялися із золотої фольги, які покривали лаком. Потім їх обов'язково прикрашали коштовним камінням.

Вже в 8 столітті ширма стала дуже популярним предметом інтер'єру в Японії, трохи пізніше — в Індії, а потім почалося її урочиста хода по Європі.

У всіх країнах ширми розписувалися знаменитими художниками, їм навіть присвячували вірші!

Японські ширми відрізнялися тим, що у них було від 2 до 8 стулок, малюнок розміщувався на нижній частині ширми, тому що японці традиційно сиділи на підлозі і малюнок повинен був бути на рівні очей. Сюжет розпису переходив зі стулки на стулку і читати його потрібно було зправа наліво. На зворотному боці ширми міг перебувати інший малюнок. Японські ширми НЕ сяють лаком, а мерехтять в темряві, створюючи особливий урочистий ефект.

Ширма в Японії була невід'ємною частиною жіночого інтер'єру. Жінка не мала права обходитися без ширми, що приховує її, під назвою «кита». Таким чином, ширма допомагала створювати дамам пікантну інтригу. Приховуючи їх, вона одночасно привертала увагу і інтерес.

Індійські ширми могли бути різьбленими з тика, прикрашені для палацових інтер'єрів дорогоцінними каменями.

До Європи ширми потрапили разом з модою на все східне. Спочатку їх привозили з Китаю, а потім з'явилися свої виробництва, які виготовляли ширми "під Китай». Особлива популярність до ширми в Європі прийшла в часи модерну, у 19-20 століттях. Планування квартир була таке, що за допомогою ширм доводилося розділяти простір (в перекладі з німецького "ширма» означає «щит»).

У сучасному дизайні ширма також затребувана. І насамперед тому, що вона поєднує в собі красу і користь.

Як же можна використовувати ширму в сучасному інтер'єрі? Ось що з цього приводу радять дизайнери:

  1. Можна за допомогою ширми виділити робочу зону в квартирі, створити "кабінет» в невеликому приміщенні. Ширма легше кам'яних перегородок, її завжди можна скласти і прибрати при необхідності.
  2. Можна розділити кухню на дві зони: їдальня і місце, де готують їжу (якщо простір кухні це дозволяє).
  3. У вітальні (залі) можна за допомогою ширми відокремити місце для відпочинку, у спальні — приховати щось від сторонніх очей (наприклад, ліжко).
  4. За допомогою ширми можна створити невелику гардеробну або майстерню.
  5. У дитячій кімнаті ширма відокремить місце для сну від місця для гри дитини.

За допомогою ширми можна регулювати освітлення в будинку. Наприклад, якщо немає каганця, ширмою можна загородити яскраве світло. Також з цією метою можна використовувати ширми-світильники.

Ширма може виконувати функцію штор, якщо її поставити до вікна або на підвіконня.

Також ширму можна використовувати для зберігання різних дрібних предметів. Наприклад, якщо закріпити на ширмі кишені (з гудзиками і блискавками), то в ній можна буде зберігати дитячі іграшки, книжки, пелюшки, пляшечки з молоком і т.п.

Ширму можна застосувати у ванній кімнаті. Наприклад, та ж ширма з кишеньками зможе стати не тільки красивою перегородкою, а й сховищем предметів особистої гігієни.

У передпокої можна облаштувати ширму з перекладинами, ширму-полицю для легкого взуття. У робочій зоні ширма з кишенями послужить для зберігання канцелярських товарів, газет, журналів, ноутбука. На балконі і лоджії за допомогою ширми можна влаштувати зимовий сад, розмістити на ній в'юнкі рослини. Ширма дозволяє легко оновити інтер'єр. Її можна розфарбувати самим або розмістити на ній домашні фотографії, вишити на ній що-небудь або приклеїти аплікацію.

Одним словом, ширма — предмет багатофункціональний, і тут все залежить від вашої фантазії.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три + = 4

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.