Головна / Дім, квартира, дача / Установка кухонної витяжки своїми руками

Установка кухонної витяжки своїми руками

Якщо у звичайній кімнаті, такий як вітальня або спальня, для очищення повітря досить відкрити кватирку і провести провітрювання, то з повітрям в кухні справа йде складніше, особливо якщо в ній часто готують. Впоратися з очищенням повітря в цьому приміщенні під силу лише якісній правильно встановленій кухонній витяжці. При наявності всіх необхідних інструментів і деяких знань в цій області монтаж витяжки на кухні можна зробити власними силами.

vityazhka

 

Різновиди кухонних витяжок

Кухонні витяжки бувають вбудованими, купольнимі і плоскими. Вбудована або плоска витяжка чудово підійде для невеликої кухні, особливо якщо в ній низька стеля. Купольна більше підійде для просторoї кухні, тому що вона відрізняється більшою ефективністю і здатна швидко очищати приміщення від парів, диму та інших домішок у повітрі.

Також витяжки поділяються на витяжні, комбіновані і рециркуляційні. Незалежно від того, яку модель ви виберете, повітропровід та комплектуючі купуйте відразу, особливо якщо ви плануєте провести монтаж витяжки своїми руками.

Установка кухонної витяжки

Монтаж витяжки на кухні передбачає обов'язкову установку окремої розетки із заземленням. Якщо ремонт на кухні вже був виконаний, і заховати проводку в стіни не є можливим, можна замаскувати електропроводи в пластиковий короб.

Правила установки кухонної витяжки передбачають допустиму відстань між нею і газовою плитою в 65-80 см. Висота установки кухонної витяжки для електричної плити повинна становити 45-70 см.

За допомогою будівельного рівня необхідно зробити розмітку для дюбелів і закріпити опори за допомогою болтів. Установка кухонної витяжки купольного типу проводиться на закріплені опори.

Витяжку, що має кутову планку для кріплення, вбудовують всередину підвісних меблів (шафи), зробивши в шафі отвір потрібного діаметру для виведення повітропроводу.

Плоску витяжку монтують або до нижньої частини підвісних меблів, або до стіни. На задній поверхні і вгорі корпусу такої витяжки зазвичай є 2 вихідних отвори. Те, що не використовується в роботі, необхідно закрити кришкою, що входить в комплект.

Підключення витяжки можна зробити двома способами: до існуючої вентиляційної системи або ж організувати індивідуальний вихід повітря на вулицю.

Зазвичай в багатоквартирних житлових будинках система вентиляції розрахована на проходження близько 140 м3 повітря в годину. А кухонна витяжка, в середньому, викидає за 250 м3 повітря на годину, (зазвичай ці дані містить інструкція по установці кухонної витяжки), такий перепад може призвести до утворення повітряної пробки і блокування вентиляційної системи, тому другий варіант підключення все ж краще.

Труби для відводу повітря краще вибирати пластикові, тому що на їх гладкій поверхні не так сильно осідає бруд, як на поверхні гофрованих труб, до того ж гофровані труби при роботі витяжки створюють шум від вібрації. Для монтажу витяжки з пластиковим повітряпроводом необхідно мати під рукою перехідники, спеціально призначені для вентиляційного каналу.

Проклавши трубу, з зовнішньої сторони будівлі необхідно встановити захисну решітку і ретельно обробити герметиком всі наявні стики. Дуже важливо, щоб вихідний вентиляційний отвір мав більший діаметр, ніж вихідний отвір кухонної витяжки, в іншому випадку буде складно уникнути надмірних навантажень на агрегат і швидкого виходу витяжки з ладу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 + дев'ять =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.