Головна / Різне / Як зробити ляльку мотанку

Як зробити ляльку мотанку

Зробити ляльку-мотанку з тканини можна легко за 20 хвилин на радість своїй дитині. Але для початку підберіть відповідні за кольором х/б тканини, від цього буде залежати, наскільки органічно виглядатиме творіння ваших рук.
Як зробити ляльку мотанку

Для виготовлення ляльки-мотанки своїми руками вам знадобиться:

  • Біла х/б тканина 20×20 см.
  • Тканина кольорова однотонна для хустки 10×10 см.
  •  4 строкатих квадрата 20×20 см, що поєднуються за основним кольором. Краще, якщо це буде тканина з використанням тонкої смужки або дрібного квіткового орнаменту.
  •  Відрізок кольоровий тасьми для налобной пов'язки, шматок мережива або шиття з краєм для фартуха, тонка шовкова або будь-яка інша тасьма для паска.
  • Невеликий шматок вати або ватяну кульку, міцні білі нитки.

Як зробити ляльку мотанку 2

Як зробити ляльку-мотанку з тканини

Скачайте з вати невелику кульку, розміром приблизно з волоський горіх або трохи більше. Покладіть його в центр білого клаптя і сформуйте голову, зафіксувавши її нитками в основі.

Як зробити ляльку мотанку 3

Накладіть на голову тканинної ляльки тасьму для налобної пов'язки, а зверху закріпіть її хустинкою, яку «зав'яжіть» за допомогою ниток.

як зробити ляльку мотанку4

Тепер черга рук. Візьміть два однакових за кольором квадрата (20×20) і покладіть кожен з них лицьовою стороною вниз і одним з кутів вгору. Складіть боку симетрично, загорнувши кожну по 2 рази до центру. Ви отримаєте дві деталі з формою, близькою до трикутника.

як зробити ляльку мотанку 5

На відстані 1 см від кінчика зробіть обв'язку ниткою, щоб зафіксувати зап'ястки.

як зробити ляльку мотанку 6

Покладіть деталі хрест навхрест, а в центрі — головку майбутньої ляльки. Закріпіть на талії всі частини нитками.

Як зробити ляльку мотанку 7

Решту кольорових квадратів складіть так само, як попередні деталі, але не фіксуйте кінці. Це буде верхня частина сарафана. Покладіть їх зверху на свою заготовку хрест навхрест, щоб кінці дивилися вгору, закріпіть їх на талії.

Як зробити ляльку мотанку 8

Потім загорніть кінці за «спину» і ще раз зафіксуйте сарафан на талії. Поділ сарафана просто обріжте рівно ножицями.

Як зробити ляльку мотанку 9

Закріпіть на ляльці фартух за допомогою ниток, а зверху пов'яжіть поясок — шовкову тесемку.

Як зробити ляльку мотанку 10

От і все. Зробити ляльку мотанку виявилося не так уже і складно.

Якщо вас або вашу дитини бентежить відсутність обличчя у ляльки, то можете намалювати або вишити його нитками самі. Але в старовину ганчіркові ляльки робили не випадково без обличчя. Вона не повинна була наділятися людськими властивостями, щоб недобрі духи не могли вселитися в іграшку, а отже, не здатні були нашкодити дитині. Спробуйте змайструвати таку іграшку для малюка, який погано спить, в давнину вважалося, що лялька-мотанка здатна оберігати сон немовляти.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 + три =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.