Головна / Сад, город / Як виростити магнолію з насіння

Як виростити магнолію з насіння

Рід магнолія представлений 80-ма видами. Це дуже красиві дерева або кущі з великими шкірястими блискучими листям. Але гордість магнолій — квіти. У кожного хто бачив, як цвіте магнолія, з'являється бажання придбати таку красу для свого саду. Про те, як виростити магнолію з насіння ми розповімо в даній статті.

Магнолія Кобусі

Коли ви виберете на свій смак різновид рослини, її треба правильно висадити і знати правила догляду. Розмножують магнолію з насіння, повітряними відводками та саджанцями. Насіння дозріває в червоній маслянистій оболонці, яка захищає його від пересихання, і як наслідок від втрати сходжуваності. Насіння очищають від оболонки і висівають в ящики з грунтом з подальшим зберіганням в прохолодному місці (льох, лоджія) при температурі 6-10 градусів (але не нижче 3-х). Висаджене насіння залишають на стратифікацію на 4-5 місяців, регулярно зволожуючи. Через 5 місяців воно проростає. Далі рослину можна пересадити в інший ящик або горщик висотою не менше 30 см, інакше рослина сповільнить зростання. У перший рік сіянці магнолії розвиваються повільно. На початку червня з'являються справжні листочки, але активний ріст починається в серпні-вересні.

Магнолія лілієцвітна

Висаджені рослини регулярно підгодовують і поливають розчином мінеральних добрив до кінця серпня включно. Далі сіянці розвиваються швидше, можуть досягти у висоту 1,3 м. Але такі рослини важко зимують у відкритому ґрунті, тому з настанням перших холодів (до заморозків) їх заносять в світле і не дуже тепле приміщення. Коли магнолія скине листя (а якщо не скине, листки треба зрізати ножицями), перенесіть її в льох. Навесні рослини будуть готові до посадки у відкритий грунт. Цей спосіб розмноження хоч і кропіткий, але має переваги — рослина протягом першого сезону активно буде нарощувати масу, а далі зміцнілий сіянець буде протистояти несприятливим умовам. Але від посіву насіння до цвітіння пройде не менше 10-12 років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 − = п'ять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.