Головна / Медицина / Як відрізнити біль у нирках від болю в спині?

Як відрізнити біль у нирках від болю в спині?

Біль у спині, біль у нирках дають дуже схожі симптоми, хоча причини і способи лікування у них відрізняються. Якщо у першому випадку для боротьби з болем часто достатньо виконувати комплекс вправ, то другий може вказувати на камені в нирках або на інфекцію нирок. Незалежно від типу болю, не уникнути візиту до лікаря. Тим не менш, існує 10 ознак, які дозволять вам самостійно відрізнити один вид болю від іншого. Перевірте, чи знаєте ви на що треба звернути увагу.

bol_v_pochkah

  1. Біль в спині зазвичай тупий, на відміну від гострого болю в нирках. Часто біль в спині викликаний деформацією диска, і цей процес прогресує повільно, місяцями, і навіть роками. Біль у нирках виникає від пригнічення нирок, пов'язаного із затриманням сечі. Цей біль швидко з'являється швидко, має пульсуючий характер (коліки) і викликає різкі напади що чергуються з моментами полегшення.
  2. Біль нирок проходить, як тільки прибрати його джерело, біль у спині зберігається протягом тривалого часу. Може, звичайно, статися, що обидва види болю з'являються одночасно. Однак, хронічний і тупий біль, як правило, означає дегенерацію хребта.
  3. Біль в спині, як правило, починається в середині хребта і віддає в бік. Зовсім інакше поводиться біль у нирках. Як правило, він починається з однієї (!) сторони і віддає всередину. Оскільки нирки розташовані з обох боків хребта, інфекція або пошкодження нирок викликає біль зліва або справа, який поширюється горизонтально. Болі в спині найчастіше поширюється па вертикалі – у бік ніг або шиї.
  4. Якщо джерелом болю є нирки, то торкання місця в області нирок посилює біль. У разі, коли причиною болю є хребет, даний симптом не виникає.
  5. Біль в спині, як правило, починається в строго певний момент, але триває довгий час. Часто ми досить впевнено в змозі визначити забій, який його викликав. Однак, ця хвороба проходить дуже повільно. Біль у нирках з'являється частіше у невизначений момент (посилюється поступово, разом з розвитком інфекції або збільшенням каменів в нирках), але зникає, як тільки ми усунемо (вилікуємо) його причину.
  6. Зміни кольору, запаху або консистенції сечі, а також наявність у ній крові вказують на проблеми з нирками.
  7. У дітей камені в нирках, як правило, викликають раптовий біль у боці, який віддає вниз і в бік черевної порожнини. У разі вагітних жінок біль починається в боці і віддає в бік паху і піхви, але не у напрямку нижньої частини черевної порожнини. А камені в нирках у жінок, які не є вагітними, не завжди викликають біль. Часто єдиними симптомами є втома, втрата ваги, нудота і відсутність апетиту.
  8. Інфекція нирок (наприклад, пієлонефрит) часто призводить до того, що навіть ніжний дотик до боку тіла може бути болючим. Часто інфекцію супроводжує лихоманка, наявність крові в сечі, нудота і блювота.
  9. Біль в спині, як правило, посилюється під час лежання в ліжку, а полегшення приносять легкі фізичні вправи. З болем у нирках — навпаки. Постільний режим зменшує його, однак фізична активність призводить до того, що біль посилюється.
  10. Печіння під час сечовипускання завжди є симптомом захворювання нирок. Так само біль з одного боку спини.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три + = 8

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.