Головна / Електроніка / Як вибрати електронну книгу з безлічі пропозицій

Як вибрати електронну книгу з безлічі пропозицій

Електронна книга – незамінний гаджет для книгоманів. Звичайно, у неї немає чарівності паперової книги, і вона не дає тої на солоди від неспішного перегортання живих сторінок, що пахнуть історіями. Зате можна носити з собою цілу бібліотеку безкоштовних книг.

Чому електронна книга, а не смартфон або планшет? Тому що у інших пристроїв велике навантаження на зір. Крім того, у електронної книги надовше вистачить батареї, плюс більш зручна навігація.

Види екранів: LCD та E-ink. LCD – рідкокристалічний дисплей, переваги – чітке, яскраве зображення. Але екран світиться і мерехтить, від чого втомлюються очі. Тому зупинимося на рідерах з типом дисплея E-ink – так званий «електронний папір» або «електронні чорнила». Це імітація звичайної друкованої книги. Екран складається з мікрокапсул, наповнених білими і чорними гранулами. У старого покоління E-ink-дисплеїв є мінус – кольори не такі насичені, чорний не надто яскравий, білий має сіруватий відтінок. Тому існує спеціальний показник «градація сірого» — він повинен бути 8 або 16 відтінків, не нижче. Останнє покоління дисплея E-ink – e-ink Pearl.

Дисплей також може бути чорно-білим і кольоровим. Для читання книг достатньо чорно-білого дисплея, а от для перегляду фотографій, відео – необхідний кольоровий.

Розмір рідера залежить виключно від ваших уподобань. Читати більш зручно з великого екрану, але при цьому книга важче і у неї більше енергоспоживання. До того ж вона не поміститься в невелику дамську сумочку. Оптимальним розміром вважається екран діагоналлю 6 дюймів або 15,24 см (один дюйм рівний 2,54 см).

Роздільна здатність екрану (кількість точок на дюйм) залежить від величини екрану. Чим показник більше, тим краще якість зображення. Для розміру 5-6 дюймів оптимальною роздільною здатністю вважається 600*800 пікселів.

Зверніть увагу на підтримку файлових форматів. Одним з найбільш популярних форматів файлів на російськомовних сайтах бібліотек є формат FB2 – він конвертує електронні версії книг в XML-документи.

Крім того, у електронних книг є додаткові опції: сенсорний дисплей — перегортання сторінок шляхом натискання на екран, вбудоване підсвічування для читання в темряві, плеєр, диктофон і т. д.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− шість = 2

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.