Головна / Робота, бізнес, фінанси / Як правильно торгуватися? 8 прийомів

Як правильно торгуватися? 8 прийомів

Незалежно від того, чи хочете ви купити дешевше комп'ютер, або виторгувати кращі умови у важливому контракті, основні принципи переговорів про нижчу ціну одні й ті самі. Змінюватися може форма «торгу», але не його суть.

targowanie1

Щоб переговори відбулися, не варто прив'язуватися до марки товару або виконавця послуги.

Якщо ви хочете щось виграти, ви повинні допускати можливість, що якщо ви не прийдете до угоди, то в кінцевому підсумку ви відмовитеся від цієї покупки. Як правило, однак, ви не будете жалкувати про це, тому що, якщо тільки покласти на це достатню кількість часу і енергії, де-небудь в іншому місці, ви зможете отримати аналогічний товар дешевше.

Ось кілька пропозицій, які ви можете надати клієнту, щоб збити ціну.

1. У конкурентів дешевше. Поясніть продавцю, що конкуренти в змозі запропонувати Вам аналогічний товар або послугу за нижчою ціною. Добре, якщо ви не будете голослівними і сформулюєте конкретні приклади. При купівлі житла або автомобіля, варто поговорити з продавцями в декількох конкуруючих компаніях і перевірити свої навички ведення переговорів.

2. Це  стільки не коштує! Поясніть продавцю, що те, що віт Вам пропонує, не варто запропонованої ціни. Відповідь добре аргументуйте.

3. Я плачу відразу, але менше. Коли розмови стосуються значних угод, негайна або попередня оплата може бути важливим аргументом проведення тендеру. Контрагент може охоче погодитися на більш низьку ціну в обмін на доступ до грошей.

4. Бос цього не схвалить. Посилання на вищу інстанцію дозволяє іноді на швидше досягти угоди. Якщо посилатися, наприклад, на начальника або чоловіка, то ви даєте зрозуміти, що невдоволення цінами не випливає з Вашої оцінки пропозиції, але з верхніх керівних настанов, яким ви повинні підкорятися.

5. Куплю пізніше, коли ціна знизиться. Скажи, що ціна занадто висока, але ти вважаєш, що в майбутньому буде знижена. Продавець поставлений перед такою ситуацією часто воліє знизити ціну, ніж ризикувати втратою клієнта. Але навіть, якщо трейдер залишиться непохитний, скажи, що ти повернешся через кілька днів. Зроби так. Коли ти повернешся, спробуйте знову боротися за зниження ціни.

6. Я куплю більше, але зі знижкою. Таку альтернативу продавці часто люблять. Чому, тому що є можливість знизити ціни (навіть значно) по відношенню до можливості більшого одноразового продажу?

7. Я заплачу менше, але буду повертатися. Обіцянку, що завдяки знижці, ви станете постійним клієнтом, можна зробити так, що ціна буде знижена. Такий спосіб часто підходить для узгодження цін за послуги. Це може підійти коли ви купуєте що-небудь на пробу. Якщо ви будете задоволені, ви повернетеся, щоб зробити ще одне замовлення.

8. Я заплачу повну ціну, але додатки безкоштовно. Все частіше і частіше трапляється, що клієнти борються не за більш низьку ціну, а за додаткові продукти або послуги. Купуючи автомобіль в салоні, ви можете виторгувати додаткове обладнання, купивши приміщення у забудовника, ви можете виторгувати безкоштовне оздоблення, а вибираючи комп'ютерне обладнання – спробуйте запитати, наприклад, про подовжену гарантію.

Узгодження цін, це хороший спосіб заощадити навіть великі суми. Однак, це не ознака слабкості або відсутності достатку, але вираз сили свідомого клієнта, який може вільно вибирати компанії, у яких хочеться купувати і з якими хоче співпрацювати.

Сьогодні низькі ціни обговорюють не тільки приватні особи та малі підприємці, а й великі торгові мережі. Зрештою, тільки в тому випадку, якщо ефективно знижувати ціни виробників,  вони зможуть створити цінову пропозицію привабливою для своїх клієнтів.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість × = 54

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.