Головна / Сад, город / Як садити зимовий часник?

Як садити зимовий часник?

У магазинах часник коштує досить дорого, проте, не завжди вигідно самому займатися його вирощуванням, тому що це досить трудомісткий процес. Для посадки слід вибрати середні і великі зубки, щоб отримати кращий врожай. Серед сортів озимого часнику можна виділити Аркус, Цевес, Харнас, Гузар, Мега і Орнак.

chasnik

 1. Термін посадки
  Часник зимовий можна висаджувати до середини жовтня, іноді раніше, а іноді пізніше, тому що має бути ще час на укорінення перед зимою, але не на стільки, щоб він почав давати паростки. Якщо рослини надмірно розвинуться, то можуть бути потім проблеми з зимівлею.
 2. Ґрунт
  Часник досить вимогливий до грунту. Найбільш відповідає йому земля з перегноєм, проникна, не дуже важка, з нейтральним pH (6,5-7). Часник найкраще приймається, коли перед ним на латці була посаджена квасоля, помідори, огірки або зернові. Гірше, якщо це була цибуля, капуста, коренеплоди або трави.
 3. Внесення добрив
  Часник любить органічні добрива і добре на них реагує. Необхідно добре зорати латку на глибину близько 30 см і підживити землю фосфорними або калійними добривами.
 4. Догляд за
  Часник необхідно регулярно прополювати (можна просипати соломою між рядами) і поливати, щоб не допустити пересушування землі.
 5. Посадка
  Часник зимовий слід садити на глибину приблизно 5-6 см в рядах, віддалених один від одного на 30-40 см. Відстань між рослинами в ряду повинна бути близько 6 см. Плантації  слід добре вкрити перед настанням зими соломою.
 6. Збір урожаю
  Часник треба збирати, коли половина листя висохла, нижня частина стебла починає усихати, а головка починає тріскатися (у липні якщо був висаджений восени). Не варто зволікати із збиранням урожаю і краще це зробити раніше, ніж пізніше, тому що головки можуть розсипатися на окремі зубки. Збір врожаю слід проводити в суху, сонячну погоду.
 7. Зберігання
  Після збору часнику слід вкоротити його стебла і досушити (бажано при температурі 0 градусів цельсія і вологості близько 65-70%).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять × 8 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.