Головна / Здоров'я / Як правильно сидіти за комп'ютером, щоб не боліла спина

Як правильно сидіти за комп'ютером, щоб не боліла спина

Дуже часто болить спина за комп'ютером. Це відбувається тому, що хребет знаходиться в незручному для нього положенні тривалий час і дуже напружений.

Чому болить спина за комп'ютером?

Вся справа в тому, що положення, коли хребет знаходиться під кутом в 90 градусів до ніг, неприродно для людини. Щоб підтримувати спину в потрібному положенні, м'язам доводиться сильно напружуватися, а зв'язкам — розтягуватися. Якщо м'язи слабкі, хребет викривляється, що викликає неприємні хворобливі відчуття. Болі в м'язах від перенапруги спини також можливі.

Як правильно сидіти за комп'ютером?

Щоб не боліла спина при роботі за комп'ютером, потрібно вибрати максимально комфортне положення тіла, розподіливши навантаження на таз і руки. Для цього розподіліть додатково навантаження на ноги під столом, витягнувши їх. Так ви забезпечите достатню циркуляцію крові. Спину притисніть до спинки стільця. Зручність буде досягнуто в тому випадку, якщо спинка спеціальна, анатомічна з виступом на рівні попереку. Лікті розмістіть на столі. Якщо вони будуть звисати, плечі стануть напружуватися, хребет — боліти.

Вправи при болю в спині

  • Щоб розслабити м'язи спини при роботі за комп'ютером, відкиньтеся назад. Постарайтеся, щоб кут між ногами і хребтом був не менше 135 градусів. Так ви досягнете повного розслаблення м'язів спини.
  • Робіть перерви в роботі кожні 15-20 хвилин. Міняйте положення тіла, згинайте і розгинайте руки і ноги.
  • Якщо є можливість — ляжте на бік, поклавши подушку під голову і між ніг. Так ви знімете навантаження з м'язів спини і розслабитеся.
  • Займайтеся спортом! Часто спина болить через те, що м'язи дуже слабкі і не можуть підтримувати хребет у потрібному положенні. Як тільки м'язовий корсет приходить у форму, болі в спині припиняються.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 1 = шість

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.