Головна / Спорт / Як правильно бігати щоб схуднути

Як правильно бігати щоб схуднути

При відсутності фізичної активності енергія, що отримана через їжу, не витрачається і починає відкладатися в організмі у вигляді жиру. Зрозуміло, що це істотно псує фігуру. Щоб позбутися зайвих кілограмів прекрасно підійде біг. Як правильно бігати щоб схуднути підкажуть спеціально розроблені методики і програми схуднення.

як правильно бігати щоб схуднути

Біг корисний тим, що під час нього прискорюється обмін речовин в організмі, спалюються зайві калорії, клітини насичуються киснем. Тому біг не тільки дозволяє схуднути, але і покращує здоров'я.

Скільки бігати щоб схуднути — кожен вирішує для себе сам. Для втрати декількох зайвих кілограмів зазвичай вистачає два місяці. Якщо треба схуднути більш ніж на 10 кг — пробіжки повинні бути більш тривалими. Корисно до бігу додати здорову їжу і ще якийсь вид фізичних навантажень (аеробіка, плавання, теніс та ін.).

Для бігу краще вибрати місця достатньо віддалені від магістралей і міського шуму. Добре підходить стадіон чи парк. Можна під час пробіжки слухати приємну музику, яка відверне від шуму і допоможе зосередитися на бігу.

Починати бігати потрібно, поступово привчаючи організм до навантажень. Тривалість періоду адаптації залежить від індивідуальних особливостей організму, але найоптимальнішим часом на початковому етапі є 20-25 хвилин.

Важливо знати, що розщеплення жирових відкладень починається не раніше 40-ї хвилини від початку бігу. Тобто ефективне тренування для досягнення схуднення повинно тривати не менше 60 хвилин.
Бігати потрібно в середньому темпі, щоб не виснажувати організм. Корисні результати дає біг по некрутих підйомах або схилах. Таке навантаження призводить до збільшення швидкості всіх процесів обміну, в тому числі спалювання жиру.

Існує й інший варіант бігу для бажаючих схуднути. Якщо потрібно схуднути швидко, але немає можливості витрачати годину часу на повноцінну пробіжку, можна застосовувати інтервальний біг.

Інтервальний біг являє собою чергування різних навантажень, а саме — швидкого бігу на коротку дистанцію з повільним бігом на довгу дистанцію.

Також можна застосовувати різний темп бігу, такий, як різке прискорення на 3 хвилини, потім зниження темпу до повільного бігу. Протягом однієї пробіжки можна зробити кілька таких підходів.

Для спалювання жиру добре підходить чергування руху з витратою зусиль і подальшого відпочинку. Можна використовувати приблизно такий варіант бігу: 30 метрів крок у швидкому темпі, 30 метрів біг в середньому темпі, 30 метрів максимальне прискорення.

Коротка дистанція з повною віддачею, що чергується з довгими пробіжками в неквапливому темпі — оптимальний режим заняття бігом для тих, хто бажає скинути вагу. Така пробіжка з інтервалами не дозволяє організму звикнути до однотипних навантажень. У підсумку спалюється більше калорій, а значить йде більше зайвих кілограмів.

Однак в інтервальному бігу серце отримує надмірні навантаження. Тому людям, у яких є захворювання серця, необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 × два =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.