Головна / Сад, город / Як отримати багатий врожай томатів

Як отримати багатий врожай томатів

Помідори вирощують практично всі городники та дачники, проте далеко не кожен знає, як отримати хороший урожай томатів. Щоб помідори були міцними і здоровими, необхідно дотримуватися кількох основних правил. 

Виростити хороший урожай томатів допомагає своєчасне пасинкування. На кожному кущі томатів необхідно залишати не більше 2 сильних пагонів, адже пасинки рослини забирають сили, і в результаті живильні речовини і вода йдуть на ріст пасинків, а не в плоди. До того ж, якщо ви вирощуєте помідори в теплиці, такий прийом як пасинкування дозволяє збільшити доступ повітря і світла.

Як тільки томати почали зав'язуватися, над кожною кисточкою необхідно обірвати листя. Цей прийом дозволить помідорам не тільки прискорити зростання, але й наблизить момент дозрівання.

Як і огірки, томати потребують своєчасного збирання плодів. Якщо вчасно знімати дозрілі помідори з кущів, шанс отримання хорошого урожаю зросте, до того ж, цей прийом дозволяє вберегти помідори від ураження фітофторою.

У високорослих сортів томатів, також як і у всіх сортів баклажанів, в середині липня необхідно прищипнути верхівки, це дозволить істотно прискорити дозрівання плодів.

Великі кущі обов'язково прив'язуйте до опор, або, якщо ви вирощуєте помідори в теплиці, до даху, обвивши стовбур тасьмою. Обов'язково перев'яжіть ті кисті, на яких багато плодів. Якщо плоди на нижніх гілках торкаються землі, потрібно підкласти під них солому, тирсу або сухе сіно.

Щоб прискорити ріст і дозрівання плодів, не варто забувати про позакореневе підживлення томатів. Один раз за сезон обризкайте кущі розчином борної кислоти, а через 12-14 днів після цього обробіть їх розчином сечовини.

Під час плодоношення томати особливо мають потребу в калії, тим більше, якщо помідори ростуть у відкритому грунті. Для підживлення використовуйте розчин марганцівки блідо-рожевого кольору. Якщо рослини міцні і сильні, підгодівлю слід проводити по мірі необхідності, а ось якщо у томатів листя мають блідо-зелений колір, а самі кущі витягнуті, то поливати їх розчином марганцівки необхідно 1 раз в 10 днів. Один раз в місяць підгодовуйте помідори гноєм. Курячий послід розводьте у пропорції 1:12, а коров'як у співвідношенні 1:7. Одного відра розчину вистачає на 10-15 кущів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 × = сімдесят два

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.