Головна / Сад, город / Як обрізати орхідеї?

Як обрізати орхідеї?

Обрізання орхідей, особливо після цвітіння, дуже важливе, якщо ви хочете стимулювати їх до подальшого зростання і мати здорову, неодноразово квітучу рослину. Любителі орхідей, що тільки починають, часто бояться зашкодити рослинам при обрізанні. Однак обрізати орхідеї зовсім не важко, особливо, якщо прочитати наступні поради.

orchid-pink

1. Час обрізання.

Орхідеї повинні бути зрізані під час сну, тобто тоді, коли у них вже немає ніяких квітів. У більшості випадків кращим строком для обрізування орхідей є період з початку жовтня до кінця листопада. Якщо цього не зробти у цей період часу, то рослина встигне пустити нові бруньки. Не можна допустити, щоб рослина зацвіла.

Період обрізки орхідей залежить також від їх сорту, особливо для тих сортів, які цвітуть кілька разів протягом року. Однак, якщо ви не впевнені, коли варто обрізати рослину, краще всього зробити це між жовтнем і листопадом.

2. Визначте сорт орхідей.

Окремі групи орхідей, виявляють індивідуальні особливості, якщо мова йде про ріст, розвиток і цвітіння. Орхідеї різновиди Фаленопсис повинні бути зрізані, коли квіти починають опадати. Інші сорти орхідей краще обрізати, коли пагони стають коричневими. Тому варто знати, який сорт орхідей наявний у вас. Найкраще запитати точну назву рослини під час її купівлі. В хорошому садовому магазині ви також повинні отримати інформацію, як поливати і обрізати орхідеї даного виду. Однак, якщо ви знаєте точну назву вашої рослини, ви можете знайти всю необхідну інформацію в інтернеті.

3. Відповідні інструменти.

Коли прийде пора обрізати орхідеї, ви повинні бути оснащені відповідними інструментами. Найбільш важливим інструментом є секатор. Цей інструмент дозволяє дуже ефективно видаляти засохлі частини рослини, не пошкодивши її при цьому. Дезінфікують секатор, протираючи його лезо розведеним відбілювачем. Для цієї операції надіньте щільні гумові рукавички, щоб захистити шкіру.

4. Що треба відрізати і де?

Перед тим, як приступити до обрізки, ви повинні знати, як це робиться. Почніть з обрізки стебел на яких були квіти. Обріжте їх приблизно 0,5-0,7 см від вузла стебла. Переконайтеся заздалегідь, що така система відповідає сорту орхідей, що у вас є. Деякі сорти вимагають іншого способу обрізування.

orchid-cut

5. Перевірте коріння.

При обрізанні орхідей також варто звернути увагу на коріння. Здорові корені будуть зелені з сіро-бурим нальотом, вигнуті і трохи гнучкі. Якщо корені ваших орхідей є коричневі і крихкі, їх потрібно акуратно зрізати, щоб забезпечити ріст нових.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять − = 1

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.