Головна / Здоров'я / Як недосип позначається на апетиті

Як недосип позначається на апетиті

 

Взаємозв'язок між кількістю і якістю сну і обсягом їжі, що поглинається простежувалася давно, недавно це було підтверджено на науковому рівні в університеті Небраски. Їм вдалося встановити, що недолік сну в поєднанні з неправильним харчуванням, стає причиною судинних захворювань, ожиріння, в особливих випадках навіть діабету.

nedosip

Дослідники вивели закономірність, згідно з якою гормони, відповідальні за апетит, знаходяться під контролем і впливом недосипу і постійної втоми. Так, безсонна ніч стає причиною підвищення рівня гормону голоду — греліну. А рівень лептину, гормону, що відповідає за насичення, при цьому істотно падає.

Цим же вченим вдалося встановити, що людина, що зазнає постійну втому, стає більш імпульсивною, частіше відчуває бажання перекусити чим-небудь смачним, але часто не особливо корисним.

Якщо ж не вдається уникнути бажання що-небудь з'їсти вночі, то для цього потрібно вибирати корисні продукти. А найкраще — виспатися. На думку вчених, що працюють в Катарі, людина, що щодня недосипає 30 хвилин, більш схильна до ризику ожиріння і діабету. Чимало людей намагається, як правило, компенсувати щоденний недосип зайвими годинами в ліжку у вихідні дні, але це не є виходом з положення і не компенсує шкоду, вже заподіяну організму.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ сім = 15

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.