Головна / Медицина / Як лікувати зламані ребра

Як лікувати зламані ребра

Переломи ребер найбільш часто виникають при падіннях, ударах в грудну клітку, а також при дорожньо-транспортних пригодах. Для того, щоб наслідки від перелому були мінімальними, необхідно знати, як правильно лікуються зламані ребра.

Інструкція

  1. Переломи ребер можуть бути поодинокими і множинними. Основним симптомом такої травми служить істотна біль, що посилюється при диханні та кашлі. Якщо прикласти голову до грудної клітки, то можна почути звуки крепітації (характерного хрустіння тертьових уламків).
  2. Переломи ребер можуть ускладнюватися пошкодженням внутрішніх органів грудної клітини. Зовні це може виявлятися обширним крововиливом під шкіру або взагалі не мати видимих симптомів. Саме тому при підозрі на перелом необхідно якомога швидше доставити потерпілого до лікарні.
  3. У лікарні лікар відразу ж відправить пацієнта на рентген, на підставі якого можна буде сказати, наскільки сильні пошкодження грудної клітини, а також призначити лікування.
  4. Якщо перелом ребер неускладнений, то реабілітація хворого буде проходити в домашніх умовах, без будь-яких гіпсових пов'язок. На ребра накладають здавлюючу пов'язку, потерпілому призначають спокій і рекомендують уникати різких рухів. Відновний період при переломі ребер становить 3-4 тижні. За цей час особливу увагу необхідно приділяти харчуванню, до якого обов'язково повинні входити продукти, багаті білком і кальцієм. Також можна вживати вітаміни, що містять ударні дози кальцію і вітаміну D.
  5. В перші дні після перелому обов'язково призначаються знеболюючі препарати. Якщо ребра зламані з одного боку, то, як правило, лікар призначить ставити на здорову сторону гірчичники або банки. Це необхідно для того, щоб в легенях не утворювалося застійних явищ, які можуть привести до пневмонії.
  6. Ускладнені переломи ребер лікують у стаціонарі, під наглядом лікаря. Якщо при переломі внутрішні органи виявилися пошкодженими, то хворому необхідна термінова операція.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири × = 24

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.