Головна / Здоров'я / Ячмінь на оці: причини, симптоми і лікування

Ячмінь на оці: причини, симптоми і лікування

Ячмінь на оці — це абсцес лімфоми однієї або декількох залоз, чиє гирло знаходиться на краях повік, що нагадує своїм зовнішнім виглядом, зерно ячменю, від якого і взяв назву. Які причини і симптоми ячменю? Як проходить його лікування?

Eye-Closeup

Ячмінь на оці не тільки погано виглядає, але і є болючим. Ячмінь зовнішній — це запалення сальних залоз на зовнішньому краю повіка навколо вій — каламутні виділення, як правило, самі стікають уздовж вій. У разі внутрішнього ячменю ми маємо справу з запаленням мейбомієвих залоз хряща вік, що робить найчастіше необхідним хірургічне втручання
.

Ячмінь на оці: причини

Найчастіше ячмінь викликають бактерії стафілокока (Staphylococcus aureus).
Появі ячменю сприяють:

  • дотик, тертя очей брудними руками
  • неправильно підібрана косметика для очей
  • неправильне змивання макіяжу
  • знаходження в прокурених приміщеннях
  • контакт з парами хімічних речовин

Якщо ячмені з'являються часто і їх багато, можуть вказувати на явний або прихований діабет.

Симптоми ячменю досить характерні:

  • набряк, біль та почервоніння країв повік
  • каламутні виділення , які виходить назовні вій (ячмінь зовнішній), але іноді всередину, під повіки (внутрішній ячмінь)
  • сльозотеча
  • світлобоязнь

Ячмінь: лікування

Насамперед, ніколи не видавлюйте ячмінь. Зрілий ячмінь має виражений жовтий кінчик. Ячмінь, як правило, лопається спонтанно, звільняючи гній або засихає протягом тижня. Не намагайтеся його різати самостійно. Ви можете спробувати домашні способи від ячменю, але завжди варто відвідати офтальмолога. Лікар зазвичай прописує мазі і краплі з антибіотиками для місцевого застосування. При численних ячменях може знадобитися пероральне застосування антибіотиків. Іноді абсцес під повіками вимагає розрізів. Якщо ячмені мають зазвичай повторюютя, то проводиться посів, щоб підібрати відповідні препарати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 + чотири =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.