Головна / Сад, город / Вирощування огірків у бочках i на шпалерах

Вирощування огірків у бочках i на шпалерах

Часто трапляється так, що городники стикаються з нестачею місця на ділянці, а виростити великий урожай хочеться всім. Саме тому вирощування огірків в бочках і на шпалерах, яке  дозволяє істотно заощадити місце на ділянці, стає все більш популярним у дачників і городників

 

Клопоту з огірками, які ростуть на шпалерах або в бочках, зазвичай набагато менше тим з тими, що висаджені у звичайні грядки. Крім цього, врожайність таких огірків зазвичай дуже висока. Одна бочка з огірками дорівнює одній грядці, тому тим, хто бажає заощадити місце на ділянці, такий спосіб неодмінно припаде до душі.

Підготовка бочок до посадки огірків

Починати підготовку бочок до посадки огірків необхідно відразу після того, як зійде сніг. Бочки краще всього брати дерев'яні або металеві. Наповніть їх відходами органічного походження (торішньою травою або перепрілим гноєм, перемішаним із землею). Можна використовувати ЕМ-препарати, що прискорюють процес ферментації відходів і усувають шкідливі для рослин мікроорганізми. Вміст бочок потрібно залити гарячою водою і накрити зверху поліетиленовою плівкою, щоб за тиждень відходи встигли перепріти. За цей період часу вміст бочок повинен зменшитися в об'ємі приблизно вдвічі, тому слід систематично доповнювати бочку новими органічними відходами аж до травня місяця.

Висадка огірків в бочки

Після травневих свят можна приступати до висадки огірків. Насипте в бочки рослинних залишків, шаром приблизно в 10 см, обшпарте грунт окропом і полийте розчином марганцівки. Висаджуйте насіння без попереднього пророщування. В одну бочку можна посадити 6-8 насінин. Накрийте кожну бочку целофаном або чорною поліетиленовою плівкою, щоб тепло всередині зберігалася як можна довше.

Щоб створити ідеальні умови для огірків, в середину бочки необхідно встановити літрову ємність з водою, яку слід поповнювати у міру необхідності. Коли на огірках сформуються 2-3 листки, до бочки потрібно пристосувати каркас з металевих труб або металопрофілю, по ньому рослини будуть витися. Укривний матеріал потрібно видалити з бочок в середині червня.

Як вирощувати огірки на шпалерах

Шпалера спеціальна підставка, каркас або опора для кучерявих і сильно зростаючих культур. Завдяки шпалері стебла рослин не ламаються, що не замокати, що не пересихають і не затоптуються.

shpalera

Вирощування огірків на шпалерах — вельми ефективний і дуже популярний у городників спосіб. Завдяки опорам, між якими кріплять мотузки, дріт або шпагат, плоди дуже зручно збирати, та й догляд за огірками стає набагато простіше.

В останніх числах травня потрібно підготувати кругову або паралельну борозну для насіння (якщо огірки ви збираєтеся садити безрозсадним способом). Коли насіння проростуть, паростки потрібно прорідити, залишивши найбільш міцні і здорові. Шпалеру слід встановлювати тоді, коли рослини досягнуть 10-12 див.

Поливати огірки потрібно підкореневий способом, використовуючи для цього теплу воду. Молоді рослини потрібно удобрити розчином коров'яку, а потім підгодовувати мінеральними добривами.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


два × = 16

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.