Головна / Сад, город / Вирощування кавунів на дачній ділянці

Вирощування кавунів на дачній ділянці

Виростити кавун на своїй дачі — це гордість будь-якого садівника. Як і при вирощуванні будь якої садової культури, тут теж потрібно знати деякі тонкощі агротехніки. Створивши необхідні умови, можна отримати непоганий урожай кавунів.

Перш за все, перед посадкою кавуна на дачі необхідно визначити ділянку, де він буде рости. Це має бути сонячне місце, бажано з піщаним або супіщаним грунтом. Важкі глинисті ґрунти, а також і чорнозем, для кавунів не підійдуть. Важливо знати і рівень грунтових вод, які проходять по даній ділянці. Коренева система кавуна займає досить велику площу, вона могутня і здатна всмоктувати воду з великих глибин, але перезволоження ця культура не любить.

Щоб захистити рослини від холодних північних чи західних вітрів, із цих сторін можна висадити високорослі рослини, наприклад, кукурудзу або соняшник. Однак робиться це з таким розрахунком, щоб вони не затінювали кавуни. Плоди цієї культури будуть добре розвиватися при температурі не нижче 15 градусів. Бажано, вирощувати кавуни через розсаду, що прискорить дозрівання плодів. Найкращими попередниками для кавуна будуть кукурудза або бобові рослини. На попереднє місце посадки кавунів їх можна повертати тільки через 7-8 років.

Догляд за кавунами

Необхідно прополювати і розпушувати грунт на ділянці з кавунами. Правильні поливи дуже важливі для дозрівання плодів. Поливають рослини тільки теплою водою. До початку цвітіння рослини потребують в достатній кількості вологи, а з настанням періоду зав'язування плодів поливи припиняють. Якщо ж рослини і далі поливати, то кавуни зростуть несолодкими і більш водянистими. На кожній рослині з'являються і жіночі, і чоловічі квітки, тому навіть під плівковим укриттям запилення відбудеться, і плоди зав'яжуться.

Щоб кавуни виросли досить великими, на одному пагоні не рекомендується залишати більше 5 зав'язей. Коли плоди стануть розміром з яблуко, зростання батогів обмежують, роблячи їх прищіпку. Щоб уникнути підгнивання кавунів, під них краще підкласти дощечку чи інший відповідний матеріал. А щоб плід визрів рівномірно з усіх боків, його час від часу потрібно перевертати. Приблизно через місяць після того, як утворилися зав'язі, плоди стають непридатними до вживання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять − = 1

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.