Головна / Дім, квартира, дача / Вирівнювання стін гіпсокартоном: каркасний і способи безкаркасний

Вирівнювання стін гіпсокартоном: каркасний і способи безкаркасний

Ті, хто починає ремонт в квартирі або будинку, що часто задаються питанням про те, як вирівняти стіни своїми руками, адже технологія оштукатурювання стін знайома далеко не кожному, а наймати бригаду обробників — задоволення не з дешевих. У цьому випадку найбільш оптимальним і бюджетним рішенням може стати вирівнювання стін гіпсокартоном. 

 

Каркасний спосіб вирівнювання

При монтажі цим способом спочатку створюється каркас для гіпсокартону, на який згодом кріплять матеріал. Каркас може бути виконаний з бруса, або з профілю — стійкового і направляючого. Каркас для гіпсокартону з бруса поступається металевому, тому що він схильний до деформації під впливом зовнішніх факторів і схильний до гниття. Установка такого каркаса набагато складніше, ніж монтаж металевого профілю, тому саме конструкції з профілю користуються більшою популярністю у майстрів-обробників.

Для спорудження каркасу під гіпсокартон до стелі кріплять направляючі профілі, розташовуючи їх паралельно один одному. Після цього через кожні 40-50 см потрібно пригвинтити направляючі з урахуванням ширини листів гіпсокартону. На цьому етапі можна провести додаткове утеплення стін пінопластом або мінеральною ватою.

Після того, як каркас під гіпсокартон повністю зібраний, можна кріпити листи до металевого профілю за допомогою саморізів, виконаних з оксидованого металу. Монтувати листи гипсокатона потрібно з кроком в 40-60 см. Головки саморезов при монтажі «ховаються» в листи, згодом їх можна замаскувати шаром шпаклівки.

Безкаркасне вирівнювання стін гіпсокартоном

Вирівняти стіну гіпсокартоном без каркасу можна лише в тому випадку, якщо її поверхня не має серйозних дефектів. Суть такого способу полягає в тому, що листи гіпсокартону просто наклеюються на стіни.

В процесі безкаркасних облицювання найкраще використовувати гіпсокартонні листи (ГКЛ), а ось гіпсоволокнисті листи (ГВЛ) для такого способу кріплення краще не застосовувати. Якщо нерівності стіни не перевищують 4 мм, то гіпсокартонні листи можна клеїти безпосередньо на стіни гіпсовою шпаклівкою, яку слід наносити тонким шаром, розподіляючи поздовжніми грядками по всьому периметру і центру аркуша.

Стіни, до яких клеять гіпсокартон, повинні мати міцну поверхню, що не слоїться, тобто, добре утримує наклеєний матеріал. В процесі монтажу листи гіпсокартону слід відрізати так, щоб вони були рівними висоті приміщення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− 4 = один

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.