Головна / Дім, квартира, дача / Вхідні двері: вибираємо і встановлюємо

Вхідні двері: вибираємо і встановлюємо

Купівля вхідних дверей в квартиру — справа відповідальна. Важливо розібратися у всіх деталях, щоб розуміти, про що вам говорить продавець будівельного магазину або установник зі спеціалізованої фірми. 

Матеріал

Визначаючись з матеріалом для дверей, доведеться балансувати між двома полюсами. На одному — дешева, але квола китайська конструкція, яку можна при бажанні проломити будь міцному чоловікові. До того ж декор з неї може облізти дуже швидко, особливо якщо в під'їзді сиро і гуляють протяги. Так що в підсумку потрібні нові витрати на порятунок ситуації. На другому полюсі — потужні броньовані двері. Куленепробивні, вибухостійкі... Тут варто подумати — зберігаються у вашій квартирі такі цінності, що варто убезпечити їх, як банківську комірку? До речі, якщо зберігаються, такі двері будуть буквально кричати усім, хто проходить повз про ваші скарби. До того ж станься що, рятувальники проклянуть все на світі, зламуючи таку двері. Тому в більшості випадків краще всього вибрати металеві двері товщиною металу  близько 1,5 мм. При цьому врахуйте: чим вона товщі, тим важче управлятися з ними дітям і літнім членам сім'ї. І не забудьте, що двері повинна не тільки замикати ваше житло, але і захищати ваші вуха від шуму в під'їзді. Тобто мати хорошу звукоізоляцію. Та й утеплити їх не менш важливо.

Петлі

Якими б міцними не була двері, дешеві петлі анулюють всі її захисні властивості, адже їх можна легко зрізати або збити. Тому необхідно використовувати або протизнімні ригелі (штирі, які фіксують конструкцію), або приховані петлі. Останні — не гарантія захисту від злому, але якщо вже зловмисники і спробують проникнути в квартиру, приховані петлі вимагатимуть для себе з півгодини зайвої метушні. До того ж вони мають більш декоративний вигляд, оскільки сховані в порожнинах двері і стіни.

Замки

У металевих дверях зазвичай використовують врізні замки. Вони самі по собі захищені дверима від злому, так і не псують зовнішній вигляд. Однак для більшої безпеки можна додатково встановити накладний замок. Його важче розкрити механічним способом. Якщо нові двері встановлена без видалення старих дерев'яних,  то найчастіше накладний замок  встановлюють на внутрішні двері, а врізний — в зовнішні. Що стосується замикаючих систем, фахівці радять використовувати відразу дві — циліндрову і сувальдную. Перший замок захистить від відмички, другий — від грубого злому. А ось ригельні і електронні замки для вхідних дверей до квартири не підходять. Ригельні занадто просто розкрити і навіть ненавмисно зламати, а електронні примхливі до умов, псуються від морозу, перегріву або високої вологості.

Установка

Обов'язкова умова якісної установки дверей — проведення виміру. Навіть якщо отвір здається стандартним, швидше за все, на ділі будуть розбіжності в кілька сантиметрів, що ускладнить роботу. Не варто використовувати для нових дверей коробку від старих. Так легко втратити кілька сантиметрів простору. Це може бути неважливим в побуті, але створить проблеми при доставці нових меблів або великогабаритної техніки. Якщо заміна дверей відбувається одночасно з ремонтом квартири, краще не відкладати цю роботу наостанок. Встановити двері можна в самому початку преображення житла і захистити плівкою від бруду і подряпин. Або зробити це перед фінішною обробкою поверхонь.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× сім = 28

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.