Головна / Сад, город / Троянди після зимівлі — зняття зимового укриття

Троянди після зимівлі — зняття зимового укриття

Перезимували троянди часто гинуть із-за несвоєчасного звільнення від укриття. 

Ось і настали, теплі весняні дні, залишилися позаду холодні зимові місяці, а разом з ними закінчився період зимівлі троянд. Ретельне укриття троянд на зиму не завжди рятує кущі від загибелі. Великі помилки ми робимо саме у весняний сезон. Часом кущі троянд чудово перезимували і гілочки залишилися зелені, і наявність зелених листочків, все говорить про те, що троянда перезимувала. Але проходять дні, і ми помічаємо потемніння гілок і загибель куща. Ми не надали значення важливого моменту зняття укриттів після перезимівлі.

Одне з основних правил — не запізнитися і не звільнити троянди від укриття раніше покладеного терміну. У перший весняний місяць, коли починає танути сніг, каркаси частково оголюються. Для продовження спокою квітів оголені ділянки закидаємо снігом. У квітневі дні настає потепління і інтенсивне танення снігу. У цей період прибирають сніг з укриттів і тимчасово відкривають торці для провітрювання. Коли мине загроза сильних заморозків, торці залишають не закритими, але кущі досі залишаються прикриті. Якщо кущі троянд звільнити від укриття раніше, то з підвищенням температури повітря рослина починає рости, але в даному випадку корені можуть залишатися в мерзлій землі і не дадуть необхідного харчування рослині, саме тому ми спостерігаємо загибель троянд.

До зняття укриття приступаємо поступово, попередньо переконавшись, що грунт в районі коренів відтанув на глибину 15-20 сантиметрів. Знімаємо укривний матеріал в похмуру погоду або ввечері, але рослини намагаємося притінити лапником, папером або картоном. Притіняючи троянди, ми уникнемо пошкодження стебел від сонячного опіку. Акуратно відгрібаємо окучку від кущів, якщо восени кущі були окучені. Грунт під кущем подрихліть та замульчуйте.

Після зняття укриттів проводимо обрізування пошкоджених стебел. Зрізи, як і весь кущ, обробляємо 1% препаратом мідного купоросу або розчином марганцю. Проводимо полив теплою водою і підгодовуємо азотовмісними добривами або органікою.

Щоб повернути до життя троянди, що не прокинулися, розводять в 10 літрах води 1 ампулу «Циркону» і «Цитовита» і цим розчином поливають під корінь рослини, що стимулює роботу кореневої системи. Вирощування троянд — захоплююче заняття. Якщо ви хочете виростити у себе гарний розарій, доведеться потрудитися, адже троянди вимагають до себе підвищеної уваги.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 × один =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.