Головна / Електроніка / Скільки часу потрібно заряджати акумулятор

Скільки часу потрібно заряджати акумулятор

Для надійної роботи автономного електричного пристрою необхідна повна впевненість в роботі акумулятора. Він не повинен розрядитися в невідповідний момент. А для цього його необхідно вміти правильно заряджати. 

Для правильної роботи акумулятора дуже важливо вміти його заряджати. Часта недозарядка або ж навпаки занадто довге підключення до мережі може призвести до швидкого виходу з ладу акумулятора.

Найпростіший і найкращий спосіб — використання зарядного пристрою з автоматичним контролем. Він буде сам відключати батарею від мережі після повного заряду. Більшість пристроїв здатні це робити.Однак, в деяких випадках, якщо автоматична зарядка показує повний заряд батареї, може відбуватися дозарядка акумулятора малими струмами. Тому не варто залишати батарею підключеної після повного заряду, якщо цього не вимагає інструкція.

Для визначення часу зарядки акумулятора існує формула розрахунку. Ємність акумулятора ділять на струм заряду зарядного пристрою, який вказаний на корпусі приладу. Отримане значення слід помножити на коефіцієнт більше 1, так як частина енергії при заряді переходить у тепло і втрачається.Коефіцієнти трохи розрізняються для різних типів акумуляторів. При будь-якому розрахунку слід брати коефіцієнт не менше 1,2. При розрахунку часу заряду нікелевих акумуляторів підходить коефіцієнт 1,4.Наприклад, якщо ваш акумулятор 2050 mAh, струм заряду пристрою ~600mA, отже повний час заряду акумулятора дорівнює приблизно 5 годин.

Відповідно, слід дотримуватися саме цього часу зарядки.При купівлі нового акумулятора він вже заряджений приблизно наполовину на заводі-виробнику. Перші три рази слід повністю розряджати пристрій, аж до його відключення, і потім заряджати не менше 12 годин. Для кожного конкретного акумулятора варто прочитати в інструкції оптимальний час його першої зарядки.Зазвичай повністю акумулятор заряджається вже через 3-4 години, але наступні 8-9 годин йде підзарядка так званим повільним струмом до верхньої межі заряда акумулятора. Це необхідно, щоб використовувати весь потенціал батареї в подальшій роботі.Після перших трьох циклів перезарядки акумулятор входить в робочий режим. І вже немає необхідності чекати, поки він повністю сяде, або ж поки повністю зарядиться.Однак, слід врахувати, що у кожного акумулятора є час життя — кількість циклів його перезаряду. Це значення широко варіюється в залежності від типу акумулятора, і дізнатися його можна у виробника. Відповідно, якщо ви будете постійно не чекати повного розряду акумулятора, або ж заряджати його не до кінця, ви скоротите час експлуатації батареї.Так само варто відзначити, що деякі матеріали, використовувані при виготовленні акумуляторів, володіють ефектом пам'яті. Тобто запам'ятовують останнє значення, до якого вони були заряджені в останній раз, і вже при наступних перезарядах будуть наповнюватися до цього значення. Для таких батарей вкрай важлива повна зарядка до максимума. Дотримуючись цих правил, ви зможете продовжити час експлуатації вашого акумулятора.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− 2 = нуль

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.