Головна / Різне / Що значить якість TS, DVDRip та ін

Що значить якість TS, DVDRip та ін

Більшість людей люблять дивитися фільми. І часто в інтернеті при скачуванні або при покупці носіїв ви можете знайти різні абревіатури (CAMRip, DVD Scr та ін). Так що значить TS, DVD-Rip і т. п.? 

Всі ці абревіатури позначають якість звуку і відео.
CAMRip — перша з якостей, яка, як правило, найгірше. Звук і відео записуються в залі кінотеатру. Фільми подібної якості швидше всього з'являються в доступі після виходу фільму. Цим і пояснюється низька якість. На екрані періодично можна почути сміх або голоси глядачів, перед екраном можуть виникати силуети і т. п.

TS теж записується на камеру в кінозалі, але приміщення при цьому повністю пусте. Якість відео і звуку краще, ніж у CAMRip, тому що техніка ставиться на штатив, а аудіо супровід записується з окремого входу, що виключає можливість появи сторонніх шумів.

З TS часто плутають TC. Відео знімається з оригінальної кінострічки за допомогою спеціальної техніки. Якість відео і звуку залежить від професіоналізму використовуваного обладнання. Однак при перегляді має місце порушення природної гами кольорів.

DVDRip, DVD-Screener і HQ DVD — позначення відеофайлів, вміст яких знято з оригінального DVD диска і оброблено. Зображення вирівняне, усунено дефекти. В цілому, якість дуже добра навіть при невеликих розмірах файлу (600 Мб — 1.5 Гб).

SCR — ще одна якість. Відео записано з телевізійного сигналу. Зараз матеріал подібної якості зустрічається рідко, в основному на касетних носіях. Якщо ж з них зняти копію, то вийде SCR. Зображення в подібній якості зіпсовано водяними знаками і затемненнями.

TVRip (TVRip) — матеріал записаний з телевізійного сигналу, зазвичай кабельного (але попадаються і з простої антени). Майже всі телесеріали спочатку викладають в інтернет саме в цьому або SATRip форматі. Якість залежить від устаткування, програмного забезпечення та вміння оператора.

PDTV-Rip (PDTVRip) — Pure Digital Television Rip — Ріп з «чистого» цифрового телебачення. Позначення показує, що при кодуванні не було перетворення з аналогового сигналу в цифровий. Під загальним позначенням PDTV-Rip може ховатися SAT-Rip, DVB-RIP, IPTV-RIP. Джерелом може служити супутниковий канал (DVB-S), некодоване наземне цифрове мовлення DVB-T, іноді IP-телебачення і інші канали цифрового мовлення, в яких не застосовуються (або успішно обходяться) спеціальні методи, що перешкоджають прямому запису цифрового потоку. Найчастіше є присутнім логотип каналу.

SAT-Rip (SATRip) — аналогічно TVRip. Матеріал записаний з супутникового відео (як правило це цифрове MPEG2 відео). Якість залежить від провайдера, каналу і якості ріпа. Зазвичай такий Rip лише трохи поступається DVDRip (хоча є винятки). Найчастіше є присутнім логотип каналу.

DVB-Rip (DVBRip, DVB-T Rip) — аналогічно SATRip. Матеріал записаний з наземного цифрового телебачення (як правило це цифрове MPEG2 відео, зрідка — MPEG4). Якість залежить від провайдера, каналу і якості ріпа. Зазвичай такий Rip лише трохи поступається DVDRip (хоча є винятки). Найчастіше є присутнім логотип каналу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 + один =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.