Головна / Дім, квартира, дача / Садові доріжки: як зробити правильний вибір

Садові доріжки: як зробити правильний вибір

Сад без доріжок — просто не сад. Весь вигляд садової ділянки різко змінюється з появою на ньому гарно окреслених доріжок. Існує безліч варіантів їх виконання. Головне — зробити правильний вибір. 

Як і перед будівництвом різних будівель, садові доріжки рекомендується спочатку спроектувати, враховуючи не тільки їх напрямок, але і тип ґрунту, рельєф ділянки. Важливо знати, що прямі і звивисті доріжки надають різний візуальний ефект. Прямі — вкорочують площу садової ділянки, а звивисті, навпаки, збільшують. Крім того, доріжку потрібно робити такої ширини, щоб нею було зручно не тільки пройти, але й провезти садовий інвентар. Тому найчастіше рекомендується будувати доріжки шириною не менше 70 см.

Матеріал для садових доріжок

Матеріалом для садових доріжок може бути бетон, гравій, щебінь, дерев'яні зпили або дошки, а також натуральний камінь. Часто власники заміських ділянок садові доріжки викладають з готової тротуарної плитки. Вона має велику різноманітність забарвлення і форми, тому, досить популярна.

Доріжки з дерев'яних зпилів є не дуже довговічними, незважаючи на існуючі хімічні речовини, якими їх просочують перед укладанням. До того ж, після дощу такі доріжки стають слизькими і не зовсім безпечними, особливо для дітей.

Доріжки з натурального каменю чудово впишуться в сад кантрі-стилю. При цьому між каменями слід залишити невеликі проміжки, які засіюються газонної травою. Таким чином, створюється відчуття, що сад вже досить старий. Виглядають такі доріжки цілком природно і невимушено.

Садова плитка з бетону — це найдешевший варіант виготовлення доріжок в саду. Зараз можна придбати будь-яку форму для виготовлення плитки. Головне — дотримуватися технологію.

Доріжка з гравію та щебеню виглядає досить просто, але, в той же час, і цілком природно. До того ж, вони довговічні, і їх виготовлення не вимагає спеціальних навичок.

Вибираючи матеріал для садової доріжки, потрібно орієнтуватися на стиль саду, щоб домогтися єдиного образу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість − = 0

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.