Головна / Чоловік, жінка, сім'я / Роль батька у вихованні сина

Роль батька у вихованні сина

Для того, щоб правильно виховати з сина справжню людину величезне значення має наявність гармонії між жінкою і чоловіком у родині. Природно, роль жінки в процесі виховання сина має першорядний характер і є найважливішим аспектом у створенні особистості дитини. І це не дивно, тому що саме мама проводить максимальну кількість часу з малюком з самого моменту появи його на світ. Чоловік же є добувачем і главою міцної сім'ї, тому що він змушений перебувати за межами дому і витрачати майже весь свій час на забезпечення нормального достатку і безбідного існування дитини і дружини. Таким чином, йому дістається другорядна роль у вихованні сина. На чоловікові лежить величезна відповідальність, адже йому необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб і у мами і у сина було все, що їм необхідно для повноцінного життя, особливо в перший час дорослішання дитини. Роль батьків дуже важлива у вихованні маленької дитини!

batko1

Саме від батька і його дій буде залежати готовність дитини до вступу на життєвий шлях і становлення сильного характеру. Чоловік прищеплює синові перші поняття про правила нашого світу, знайомить його з технікою, навчає активного способу життя, навчає ставити перед собою цілі і досягати результатів не дивлячись ні на що. Від папи залежить формування майбутніх ідеалів дитини, вибір професії і загартування чоловічого характеру. Син завжди буде рівнятися на свого батька, і він у всьому буде наслідувати його, намагаючись бути схожим саме на нього. Професійні психологи рекомендують створити психологічний портрет справжнього чоловіка і ідеального батька, включивши в нього всі необхідні якості і сильні сторони сучасного чоловіка.

При створенні психологічного портрета ідеального батька приділіть особливу увагу думці всіх членів вашої родини, в тому числі і сина, якщо він вже здатний говорити. Тільки після цього можна чітко усвідомити прагнення до досягнення загальних цілей.

Дуже важливим моментом в правильному вихованні сина є щира похвала і заохочення дитини в його самих маленьких, але все ж перших досягненях і результатах, а так само необхідна підтримка в процесі становлення чоловічого характеру.

batko2

Які цілі необхідно ставити у вихованні сина?

Ні для кого не секрет, що кожна справа має якусь конкретну мету, і правильне виховання сина не є винятком. При наявності чітко усвідомлених цілей у вихованні дитини — успіх гарантований, і роль батьків в цьому процесі має не мале значення. Який конкретно результат ви хочете отримати у вихованні свого сина? Якою людиною ви бачите його в майбутньому? Я вважаю, що самим важливим моментом у вихованні сина є той факт, що він зобов'язаний бути щасливою людиною, а все інше має другорядне значення в його житті. Природно, для кожного з нас поняття «щастя» має своє значення, але дуже важливо чітко визначити його в процесі виховання сина. Як правило, людина вважається щасливою, коли вона досягає рівня самореалізації, займаючись улюбленою справою життя. Такі люди створюють себе самі і є сценаристами власної долі, а так само справжніми господарями свого життя.

Дуже важливо, щоб дитина з дитинства робила самостійні кроки і здійснювала маленькі перемоги, навчалася без сторонньої допомоги справлятися з ситуацією, приймати неординарні рішення і відчувати задоволення від досягнення результатів. Роль батька в цьому випадку є вирішальною.

Таким чином, необхідно позначити, як глобальні, так і проміжні невеликі цілі в процесі виховання сина для подальшої їх реалізації.

batko3

В який саме момент чоловік повинен зайнятися вихованням сина?

У нашій країні існує думка, що чоловік може вливатися в процес виховання дитини не з грудного віку, а при досягненні віку трьох років. В окремих сім'ях чоловіки і зовсім вважають, що виховання дітей не є заняттям для чоловіка і що цією справою мають займатися їх дружини. Природно це є помилкою, тому що роль батька у вихованні сина дуже важлива. У такому випадку дитина не зможе увібрати в себе необхідну інформацію саме з подачі чоловіка, а це дуже важливо для сина в перші роки його життя. Сьогодні в області практичної психології існує таке поняття, як рівень емоційного інтелекту (EQ). Показники, якого визначають успішність людини в його майбутніх починаннях. Він визначається наявністю безлічі різних факторів, а конкретно – це вміння коректно використовувати свої здібності і керувати своїми емоціями, а не залежати від них.

Як правило, зароджується цей емоційний інтелект в ранньому віці, коли дитині ще не виповнилося одного року. Таким чином, його рівень в повній мірі буде залежати від поведінки його батьків від виховання дітей в цей відрізок часу. Сьогодні вченими доведено, що на формування характеру малюка можна впливати навіть, коли той ще знаходиться в утробі матері і важливе місце в цій ситуації займає саме роль батька.

Після народження малюка на світ він буде так само вбирати в себе, як губка, всі сценарії поведінки своїх батьків на рівні підсвідомості і від цього буде залежати формування характеру малюка в майбутньому. Наприклад, якщо дитина в ранньому віці буде свідком агресивної поведінки своїх батьків, спостерігати за горем і сльозами матері і за неправильною поведінкою свого батька, то вона вбере в себе думку, що весь світ навколо нього влаштований саме таким чином. Це вплине на освіту негативного мислення дитини і найгіршим чином вплине на становлення його характеру.

Якщо малюк росте в умовах чистої любові і вічної гармонії своїх коханих батьків, то картинка в його маленькій голові складеться найпозитивніша і радісна. В майбутньому він буде сприймати цей світ з величезною любов'ю і великим бажанням дарувати цю любов іншим людям, не вимагаючи нічого натомість. Досягнення такого рівня гармонії дозволить дитині стати щасливою, а значить і успішною людиною і створити власну міцну сім'ю за власною подобою. Таким чином, внесок чоловіка у виховання дітей і створення здорового емоційного фону і гармонії в сімейних відносинах є вирішальним фактором у становленні нової особистості і просто хорошої людини.

У разі якщо батько не бере активної участі у вихованні дітей в ранньому віці, то у малюка в підсвідомості складається картинка про повну його залежності від матері і авторитетом природно стає для нього саме вона, а не батько. Дуже важливо, щоб чоловік, як можна раніше почав спілкуватися з сином, грати з ним в різні ігри або просто проводити з ним максимальну кількість часу. Це буде основним і вирішальним внеском у становлення сильного чоловічого характеру дитини.

Повірте, що упустивши саме цей момент, в майбутньому налагодити емоційний контакт буде набагато складніше. Психологи наполегливо рекомендують починати спілкування з дитиною вже в перші години її народження та постійно підтримувати їх на належному рівні. Батько зобов'язаний дарувати синові максимум любові і ласки саме в перші дні його життя, приділяти йому якомога більше чоловічої уваги і турботи. Така поведінка чоловіка є гарантією становлення здорової і сильної особистості дитини і створення щастя в його майбутньому дорослому житті.

Професійні психологи рекомендують визначити для себе кілька способів створення позитивного настрою в сім'ї і записати їх. Це допоможе вам підтримувати якісний емоційний фон і дружні, щирі відносини у вашій родині. Намагайтеся виконувати один з пунктів цього списку кожен день, і ви отримаєте дивовижні і приголомшливі результати виховання дітей в майбутньому.

Якщо ваш коханий синочок є ще немовлям, то в обов'язковому порядку візьміть деякі турботи про малюка на себе, які дозволять вам приділяти максимум уваги синові і дарувати йому незабутні враження від спілкування зі своїм батьком.

Роль батька у вихованні дітей

Як правило, хлопчики дуже швидко починають наслідувати свого батька, копіюючи його у всьому. Це є відмінним моментом для становлення у нього позитивних якостей, властивих успішному і сильному чоловікові. В той момент, коли синочок ще маленький він буде постійно і дуже уважно спостерігати за своїм батьком, наслідуючи всі його рухи і рухи. І абсолютно не важливо, що ви будете говорити йому в цьому віці. Він буде копіювати саме ваші дії, адже ваші слова для нього ще малозрозумілі.

Таким чином, намагайтеся брати участь у вихованні свого сина з самих перших хвилин його народження і приділяйте йому максимум уваги, тому що саме від цього контакту будуть залежати успіхи вашої дитини у формуванні майбутньї сильної, справедливої і успішної людини з великої літери цього слова!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 + вісім =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.