Головна / Комп'ютеры та інтернет / Популярні міфи про комп'ютерні технології

Популярні міфи про комп'ютерні технології

Ефект «зламаного телефону» працює навіть у сфері комп'ютерних технологій. Тому люди досі гадають про те, що заявив Білл Гейтс про RAM, чи вкрав Microsoft дизайн в Apple і кому належить Linux.

У мережі не втомлюються цитувати слова Білла Гейтса про те, що в комп'ютерах достатньо встановити ОЗП не більш 640 Кб і цього повинно вистачити на всі потреби користувача. Однак це не більше ніж міф, який спростовано самим творцем Microsoft. Гейтс зізнався, що міг наговорити багато дурниць за свою кар'єру, однак визначити точну кількість необхідної пам'яті для всіх не зможе навіть просунутий спеціаліст ПК.

Другою помилкою з участю Білла Гейтса є чутки про крадіжку графічного дизайну інтерфейсу в Apple та застосування його в оформленні ОС Windows. Насправді багато з можливостей UI були використані у версії Windows 1.0 на ліцензійній основі, отриманої від Apple. Однак ряд дизайнерських елементів перейшло і в більш пізні версії операційної системи. Звернувшись в суд, представники компанії Apple спробували довести, що компанія Microsoft отримала право використання інтерфейсу тільки для першого випуску Windows. Суд встав на сторону Білла Гейтса і встановив, що в рамках закону ніякої крадіжки не сталося.

Вважається, що слово «баг» прийшло в технічний лексикон з тваринного світу. За однією з версій в середині 20 століття в Гарвардському університеті проходило тестування обчислювальної машини, що працює на електромеханічних реле. Апарат постійно збивався і видавав помилку. Вченим вдалося вирішити проблему, видаливши жука який застряг між контактами. Звідси і було вирішено називати якусь помилку англійським словом bug. Однак це не більше ніж міф, тому що ще за часів Томаса Едісона несправності, що виникають в ході роботи, називали багами, про що вчений неодноразово писав у своїх працях.

Багато хто вважає, що вихідний код Android повністю відкритий. Відомо, що ця ОС більш доступна, ніж платформа iOS, а в 2008 році розробники отримали Open Source від Android. Однак пізніше з-за невдалої оптимізації Енді Рубін вирішив відкласти відкриття вихідного коду в наступних версіях. Лише через 3 роки для платформи Android 4.0 Ice Cream Sandwich були частково викладені вихідні елементи, але основна частина системи так і залишилася зачиненою для розробників.

Багато користувачів Linux досі думають, що ОС була створена Лінусом Торвальдсом. Однак це всього лише помилка. Товальдс займався виключно розробкою ядра системи і не доторкався до UI, плагінів, додатків та ряду інших компонентів, складових Linux.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість − = 2

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.