Головна / Сад, город / Плетисті троянди. Правила посадки і догляд

Плетисті троянди. Правила посадки і догляд

Плетисті троянди прикрасять будь-який сад. З їх допомогою можна організувати вертикальне озеленення ділянки, оформити перголу або арку, висадити поруч зі входом в будинок або біля альтанки. Ці рослини допоможуть створити романтичний настрій в саду.

Основний момент при вирощуванні плетистих троянд — це правильний вибір місця. Воно повинно бути досить сонячним, але таким, де сонце не палить весь день. У тіні троянди не дадуть пишного цвітіння, тому затінені ділянки в саду для них не підійдуть. Легкий вітерець для цих рослин не завадить, але тільки не сильний вітер. Там, де часто бувають протяги, троянди не рекомендується садити.

Кращий час посадки троянд — це весна. Важливо врахувати і глибину посадки. Коренева шийка рослин повинна бути під землею на рівні 10 см. Посадкову яму готують за 2 тижні до посадки. Її сторони повинні бути не менше 50 см, як і глибина ями. Вносять родючий ґрунт, перегній або торф, перемішують усі компоненти. Можна додати деревний попіл. Перед посадкою пагони і коріння саджанців обрізують на 20 см. Це допоможе утворити більш сильну кореневу систему рослини. Троянди садять таким чином, щоб коріння не загиналися. Після посадки рослини обов'язково поливають.

Догляд за плетистими трояндами

Щоб троянди розвивалися в повну силу, їм потрібні підгодівлі. Їх проводять як органічними, так і мінеральними добривами. Грунт під трояндами не повинен пересихати, але і зайвої вологи тут не повинно бути. Тому ці рослин необхідно своєчасно поливати. Відцвілі квітки обов'язково видаляють. Це збереже кущ в декоративному вигляді.

Восени на кущі обрізують недозрівші пагони, а верхівки рослини зв'язують. При температурі мінус 5 градусів троянди вкривають. Для цього їх знімають з опор і укладають на підготовлений лапник або сухе листя. Зверху троянди накривають покривним матеріалом. Навесні важливо вчасно зняти укриття, щоб троянди не зопрівали. Далі проводять санітарну обрізку, видаляючи замерзлі пагони.

Такий нескладний догляд дозволить отримувати кущі з пишним цвітінням.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 × один =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.