Головна / Дім, квартира, дача / Освітлення кухні: корисні поради

Освітлення кухні: корисні поради

У добре освітленій кухні ви будете бачити, що ви готуєте і що ви їсте. Щоб працювати на кухні комфортно, ви повинні встановити кілька джерел світла. Необхідне загальне освітлення, для якого ви можете вибрати стельові світильники, люмінесцентні лампи або світлодіодні лампи. Не забувайте також про освітлення стільниці, плити і мийки. Тут підійдуть галогенні лампи, люмінесцентні лампи та світлодіодні стрічки.

e8e3e84475cc0ee6_1053418

В кухні, насамперед, необхідно встановити декілька джерел світла різного призначення. Як і в будь-якій кімнаті, на кухні потрібно загальне освітлення, що вмикається при вході , і рівномірно освітлює весь інтер'єр.

Загальне освітлення кухні

Освітлення на кухні не повинно бути дуже яскравим. Воно повинно бути розсіяним, або спочатку відбиватися від стелі, а потім освітлювати приміщення, не викликаючи утворення тіней.

Для загального освітлення можна вибрати традиційні стельові світильники з плафонами, що розсіюють світло, або продовгуваті люмінесцентні лампи, що випромінюють світло, за кольором близьке до натурального. Також можна використовувати галогенні лампи, підвішені на шнурах та рейках, або ж вмонтовані в стелю, завдяки чому інтер'єр буде здаватися вищим і просторішим.

Окреме джерело світла слід встановлювати над столом. Світло має падати на всю стільницю, і не повинне засліплювати людей, що сидять навколо.

Місцеве освітлення

Надзвичайно важливе гарне освітлення робочої зони – стільниці, плити, раковини. Встановлені тут джерела повинні давати яскраве, зосереджене світло.

Під навісними шафами можна встановити світильники з галогенними лампами потужністю 20 вт або люмінесцентні лампи (звичайні лампи розжарювання сильно нагріваються). Відстань між окремими світловими точками має становити 40-60 сантиметрів.

Додатковий ефект дасть використання внутрішнього освітлення шаф, а також окремі підвісні полиці зі світильниками. Для цього можна використовувати лампи розжарювання або світлодіодні стрічки, що споживають набагато менше енергії, ніж традиційні джерела і мають прекрасні декоративні якості.

Якщо в кухні є острів, він може бути висвітлений направленим джерелом світла, розміщеним в ковпаку або у підвісній стелі. Освітлення витяжки працює незалежно від стельового. Якщо на острові немає плити з витяжкою над нею, то над островом можна зробити полицю з галогенним освітленням.

Варто зробити на кухні декілька контурів освітлення (три-чотири) з незалежним ввімкненням, що дозволить комбінувати освітлення в залежності від потреб.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 8 = десять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.