Головна / Дім, квартира, дача / Чи можна укладати ламінат у ванній кімнаті

Чи можна укладати ламінат у ванній кімнаті

Ламінат — красивий і практичний матеріал. Але у ванній часто буває підвищена вологість. Звичайний ламінат в таких умовах розбухає і швидко приходить в непридатність. Тому більшість варіантів цього ппокриття для підлоги у ванній не застосовується. Але є винятки. Як їх визначити і які особливості укладання ламінату в ванній — в цій статті. 

 

З чого зроблений водостійкий ламінат


aqua_struct

Виробники пропонують водостійкий ламінат двох основних типів.

  • Ламінат з основою з ПВХ. Вініл не боїться води в принципі, а ламинуюче покриття водостійке за визначенням. Тому такий ламінат можна сміливо класти не тільки на кухні, але і у ванній кімнаті.
  • Ламінат на водостійкій основі. Частиною цього багатошарового покриття, що найбільш страждає від вологи  є дошка з деревної плити високої щільності HDF. У звичайному ламінаті саме вона моментально розбухає при високій вологості. Спеціальний водостійкий ламінат виконаний з особливого різновиду плити, яка в 5 разів краще протистоїть воді. Більш герметичним зроблено і замок цього матеріалу. Його можна відрізнити по виду: добре видно спеціальний ущільнювач.

 

Як визначити водостійкий ламінат

Водостійкі варіанти підлогового покриття маркуються спеціальними символами в кінці. Це назви фірмових технологій, тому вони можуть бути різними: Aqua+, Aqua, AquaStep і т. д. Крім того, обов'язково повинно бути зазначено, що ламінат призначений для укладання в ванній.

 

Особливості укладання ламінату в ванній

Під ламінат у ванній додатково до звичної підкладцки слід укладати шар гідроізоляції, щоб не допустити потрапляння води на основу підлоги. В іншому випадку вона може руйнувати основну підлогу. Мінімальна кількість води, що просочилося через замок, «евакуюється» тим же способом — через шов між дошками при випаровуванні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


сім × 6 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.