Головна / Чоловік, жінка, сім'я / Любов з різницею у віці — в чому причина нерівного шлюбу

Любов з різницею у віці — в чому причина нерівного шлюбу

Чому жінки бальзаківського віку вибирають в супутники життя молодих чоловіків? Що знаходять молоді представники сильної половини у жінок старше їх? Чому так багато сімей з різницею у віці серед подружжя?

Оксана та Анатолій зустрілися, коли їй було майже 40, а йому — близько 30. У неї вже була дочка від першого шлюбу, а він ще тільки шукав супутницю життя. Зійшлися вони майже відразу. Як каже Анатолій, він закохався в жінку з першого погляду, і всі інші жінки — і молодше і красивіше — просто перестали для нього існувати. Коливалася вона — Оксана. До того ж проти весілля були батьки Анатолія.

— Мені було ніяково, що я настільки його старше, думала: «А що скажуть люди?» — Згадує Оксана. — Хвилювалася, що пройде час, і він мене кине, так як, коли мені «стукне» 50, йому буде близько 40.

В шлюбі Оксана та Анатолій вже 10 років. Дочка Оксани, Світлана, виросла і вийшла заміж, зараз живе окремо, а Оксана та Анатолій виховують сина Олександра, якого жінка подарувала чоловікові в 42 роки.

— А як до вас ставляться батьки Анатолія сьогодні?

— Не скажу, що їм дуже подобається, що син живе зі мною. Але після того, як у нас з'явилося своє чадо, вони змирилися. Так і я завжди ставилася до них з повагою. Коли приїжджаємо в село, намагаюся позбавити свекруха від усіх домашніх турбот: нехай відпочине хоч кілька днів, зважаючи на те, що в селі життя важче і важче.

— Найскладнішим було переконати моїх батьків у серйозності наших з Оксаною відносин і в тому, що я вибрав цю жінку один раз і на все життя, — посміхається Анатолій. — Головне не те, хто з нас і наскільки старший або молодший (я, до речі, цього не відчуваю), а те, що нам добре разом. Оксана — дуже ніжна, м'яка, справжня жінка, мені хочеться про неї дбати, я відчуваю себе поряд з нею не хлопчиком-сином або підкаблучником, а саме чоловіком.

— Що, і ніколи ні одним оком не подивилися в бік інших жінок?

— Безумовно, я помічаю красу, навіть порівнюю інших жінок з Оксаною, але ... не бачу, в чому вони краще її. Вона — єдина, тільки моя, і більше такої, як вона, не існує, — відповідає Анатолій.

... А ось Ольга Петрівна вважає шлюб з колишнім чоловіком помилкою. Їй було 27, а йому — 22, коли молодята побралися. Здавалося б, не така велика різниця. До того ж у родині Валентина — чоловіка Ольги Петрівни — шлюби зі старшими жінками були звичайним явищем. Всі, хто одружилися до них, були щасливі. Але життя Ольги і Валентина не склалося.

Він кохав її дуже сильно, і перший рік вони жили добре. Поки не народилися дочки Таня і Ольга. Після цього чоловіка як підмінили: він почав зловживати алкоголем, кудись пропадав ночами, не давав гроші на побутові потреби ... Коли Ольга пропонувала чоловікові розійтися, це викликало у нього тільки злість і агресію. Так в постійному страху жінка прожила 12 років.

— А потім, на наше з дочками щастя, чоловік зустрів іншу жінку, — каже Ольга Петрівна. — День, коли він зібрав свої речі і пішов, став найщасливішим у моєму житті.

Те, що відносини у шлюбі між нею і чоловіком не склалися, не можна пояснити різницею у віці, впевнена Ольга. «Справа, швидше, в характері, рівні вихованості. Якщо людина не звик відповідати за свої вчинки, то йому скільки років виповниться, все одно дитиною залишиться».

— Так треба шукати особисте щастя разом з молодим чоловіком?

— Треба, — впевнено відповідає вона.

Коментарі психолога про нерівний шлюб

— Чому молодий чоловік вибирає в супутниці життя жінку старше його? ... Причин кілька. Загальновідомо, що в супутники життя чоловік взагалі вибирає жінку, схожу на його матір, а жінка (особливо юна) чоловіка, схожого на її батька. Навіть якщо дружина — ровесниця чоловіка або молодше його, чоловік шукає в ній якості своєї мами: у жінок буде спостерігатися схожість життєвих цінностей, смаків, інтересів. Коли хлопчик довго живе з матір'ю (особливо якщо це неповна сім'я) у дорослому житті всі «гарні жінки» асоціюються у нього з нею. Причому асоціації можуть бути і вікові.

Необхідно враховувати й те, що молодий чоловік може бути ... просто інфантильним. У цьому випадку він шукає в одній жінці відразу три якості: коханої, коханки і ... матері. Крім сексу, такий чоловік отримує ще й дружину-матір, яка відноситься до його помилок і дурниць більш терпляче, багато пробачить, не критикує. І не висміює, як молоді жінки. Така більше віддає, ніж вимагає. І з нею молодому чоловікові затишніше.

Не треба забувати і про кохання: якщо між статями воно спалахує, вік вже не робить ролі.

Чому жінка вибирає молодого чоловіка? ... В тому числі з-за прекрасною сексуальної сумісності. Жінка у віці 40 років має ті ж сексуальні потреби, як чоловік у 25-річному віці. В той час, як у 40-річних чоловіків спостерігається зниження сексуальної активності. До того ж молодий чоловік сприймається жінкою в естетичному сенсі — як гарна картинка. Він має молоду енергетику, легкий на підйом, більш схильний йти на компроміс, підпорядковується — тому й стосунки у родині обіцяють бути рівними, без особливих суперечок.

Необхідно враховувати й те, що вільних молодих чоловіків більше, ніж чоловіків «за 40», тому пару з молодим чоловіком жінці легше створити, ніж з ровесником, і тим більш старшим за неї. Хочу підкреслити, що далеко не завжди відносини в родині, де чоловік молодший, нагадують тандем типу «син-матір». Знаю багато прикладів, коли чоловік молодше дружини, повністю несе відповідальність за неї і за родину, активно працює, вирішує житлові питання, будує плани, піклується про благополуччя сім'ї. У такої пари часто народжуються діти. І це добре, тому що дозволяє молодому чоловікові швидше перетворитися з хлопчика справжнього чоловіка.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять × 6 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.