Головна / Чоловік, жінка, сім'я / Яким іграшкам віддають перевагу діти в ранньому віці

Яким іграшкам віддають перевагу діти в ранньому віці

Між шістьма і дев'ятьма місяцями майже у всіх немовлят починає розвиватися прихильність до заспокійливого предмету. Такі предмети бувають різними, і кожна дитина вибирає той, що їй по душі. Деякі діти прив'язуються до ковдри чи серветки, інші вибирають м'яку іграшку, ляльку або використовують власний великий палець.

На думку психологів, прихильність до заспокійливого предмета виникає приблизно тоді ж, коли дитина починає усвідомлювати себе як окрему особистість, не є єдиним цілим зі своєю матір'ю. У перехідний період заспокійливі предмети забезпечують дітям відчуття безпеки, коли вони відчувають себе самотніми або вразливими.

Більшість фахівців вважають, що використання заспокійливого предмета — це нормальна складова розвитку, підкреслюючи при цьому, що важливо не дозволяти дитині занадто прив'язуватись до нього. Залежність від заспокійливого предмета можна уникнути, якщо дозволяти користуватися ним тільки в період сну або відпочинку.

Якщо дитина буде всюди тягати з собою улюблену серветку, ковдру, ляльку або іншу іграшку, то у разі втрати або псування цього предмета вибухне справжня катастрофа.

До трьох років у більшості дітей прихильність до заспокійливого предмету йде на спад, а до п'яти років про нього взагалі забувають, перемикаючись на інші іграшки.

Наступні рекомендації допоможуть уникнути формування у дитини залежно від заспокійливого предмета, яка може пізніше призвести до проблем.

  • Коли ви помічаєте, що ваша дитина починає прив'язуватися до певного предмету, не давайте їй весь час носити його з собою. Нехай він буде з дитиною тільки під час відпочинку, і тільки вдома. Не дозволяйте йому носити іграшку, ковдру або хустку з кімнати в кімнату або брати з собою на прогулянки, хоча вам доведеться залишити цей предмет у дитини, коли ви на якийсь час їдете з дому, наприклад у відпустку. У всіх інших випадках наполягайте, щоб його улюблена річ залишалася в ліжечку.
  • Якщо ви бачите, що залежність дитини від заспокійливого предмета збільшується, вона стає більш замкнутою і перестає спілкуватися з вами та з іншими людьми, як це було раніше, можливо, це відбувається з глибоко прихованим причин емоційного характеру. Зверніться за порадою до вашої патронажної медичної сестри.

На той випадок, якщо предмет доведеться часто прати, він загубиться або зламається, по можливості придбайте інший точно такий же «заспокоювач».

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× чотири = 32

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.