Головна / Сад, город / Як зробити міксбордер

Як зробити міксбордер

Миксбордер — це складно складений квітник, де рослини посаджені в кілька ярусів. Щоб вийшов гарний міксбордер, необхідно дотримувати деякі правила при його складанні. 

Будівництво міксбордера починається з планування квітника. Це не займе багато часу, зате наочно буде видно, які рослини найкраще посадити на той чи інший ярус. Рослини в такому квітнику повинні повторюватися. Крім того, міксбордер потрібно скласти таким чином, щоб він був квітучим протягом усього сезону. Тому важливо підібрати рослини за термінами цвітіння.

Підготувавши проект, можна переходити безпосередньо до створення міксбордера. В першу чергу, потрібно провести лінію, по якій він буде проходити. Це легко зробити за допомогою мотузки або садового шланга. А можна поступити інакше: у пластикову пляшку насипати річковий пісок і обережно висипати його тонкою цівкою, малюючи лінію, по якій буде проходити кордон квітника.

Далі можна приступати до підготовки грунту. Необхідно викопати котлован по наміченій лінії глибиною не менше 50 см. Але його дно вкладається дренажний шар товщиною 10 див. В якості дренажу використовують керамзит, гравій або бита цегла. Поверх цього шару насипають торф, дернову землю, пісок і компост, перемішуючи всі ці компоненти. Підготувавши таким чином місце для посадки рослин, треба почекати деякий час, щоб грунт осів. Через кілька днів можна висаджувати квіти, трави і чагарники.

При посадці рослин в міксбордер потрібно знати деякі правила, за якими вони підбираються. Кожного ярусу відповідають рослини певної висоти.

— 1-й ярус: рослини заввишки 25-30 см,

— 2-й ярус: рослини висотою 40-60 см,

— 3-й ярус: рослини заввишки 60-100 см,

— 4-й ярус: рослини висотою вище 100 див.

Створити на садовій ділянці гарний міксбордер нескладно, якщо слідувати цим правилам.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 − три =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.