Головна / Дім, квартира, дача / Як зробити басейн своїми руками

Як зробити басейн своїми руками

Басейни на земельних ділянках перестали бути елементом розкоші і перетворилися в необхідність. Особливо це актуально для тих домовласників, чиї ділянки розташовані в зонах з сухим і жарким кліматом. У таких випадках для того, щоб побудувати басейн можна вдатися до дорогих послуг підрядників або докласти зусилля та виконати цю роботу самостійно.

Типи басейнів

Перед тим, як замислюватися про будівництво басейну, не зайвим буде подумати про альтернативи. Присадибну водойма може замінити каркасний басейн, що не потребує риття котловану, або навіть дитяча надувна конструкція.

Однак, якщо в числі цільових якостей басейну значаться функціональність і довговічність, домовласникові необхідно встановлювати повноцінну водойму.

Для початку слід визначитися з типом інженерних систем водойм. Вони бувають двох видів: скимерні і переливні. Основна відмінність для споживача в тому, що переливний басейн утримує рівень води з рівнем борту. У скимерного рівень води на 15 см нижче рівня борта.

Якщо опустити всі інженерні тонкощі, то споживачу треба знати, що переливні басейни обходяться приблизно на 30% дорожче скимерних систем, при цьому перші вимагають досить великого простору під дном чаші для прокладки системи.

При цьому установка складного інженерного обладнання крім своєї високої ціни вимагає кваліфікованого монтажу. Тому для самостійної установки краще підходить звичайне підключення до системи водовідведення. В такому випадку, наповнювати басейн доведеться неавтоматизованим шляхом.

Ділянка

В першу чергу, слід визначитися з розміщенням басейну. Оптимально, залишити достатнє місце для проходу від краю водойми та огорожі. Глибина чаші визначається тим, хто в кінцевому підсумку буде користуватися басейном – діти чи дорослі.

Краще розташувати басейн як можна ближче до водопровідної системи, що заощадить кошти на прокладання комунікацій.

Котлован

Визначившись з розмірами і розташуванням, необхідно переходити до організації котловану, дно якого має на півтора метра перевищувати кінцеву глибину чаші.

Стінки чаші встановлюються з невеликим розширенням – на 3-6 градусів, що знизить навантаження на них.

Наступний етап – на попередньо ущільнений грунт дна зсипається пісок шаром в 30 см. На цьому етапі визначається місце для проведення зливної труби та встановлюється відповідний отвір.

Слідом укладається шари гідроізоляції. Практика показує, що досить укласти подвійний шар руберойду з бітумною мастикою чи скористатися іншими гідроізоляційними засобами.

Далі в технічні ніші встановлюється опалубка, здійснюється установка сталевої сітки, яка згодом заливається бетонним розчином. За технологією перший шар припадає на дно. Слідом матеріал наноситься на стіни.

Після повного затвердіння бетону опалубка знімається. Стіни і дно з допомогою малярської кисті обробляються складом з води і цементу.

Вирівнювання стін і декорування

Якщо стіни чаші мають нерівності, їх слід закласти за допомогою суміші з цементу і піску. Не варто нехтувати цією роботою, оскільки від неї буде залежати рівність укладання плитки або мозаїки. Наступним етапом стінки і дно чаші обробляються гідроізоляційним складом на основі полімерів.

Облицювання стін і дна басейну може бути проведена за допомогою мозаїки, плитки з рівнем вологовбирання не вище нуля або спеціальними плівками ПВХ. Причому останній варіант найбільш простий і естетично привабливий.

Технологія облицювання плиткою має свої особливості. Необхідно використовувати спеціальні водотривкі види клею і закладення швів. Укладання плитки починається з верхнього краю стін і завершується на зовнішніх кутах дна.

Монтаж обладнання починається після завершення всіх будівельних робіт. Перед експлуатацією, справність системи і стійкість чаші необхідно перевірити з допомогою експерименту. Чаша заповнюється водою і залишається впродовж 5-ти днів. Якщо поверхня чаші не деформувалася, то басейн готовий до експлуатації.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 7 = вісім

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.