Головна / Авто та мото техніка / Як злити тосол на Ниві

Як злити тосол на Ниві

Завод-виробник рекомендує міняти охолоджуючу рідину в системі Ниви «Шевроле» не рідше, ніж раз у два роки. Також варто провести заміну в тому випадку, якщо тосол пожовтів, тому що це свідчить про те, що охолоджуюча рідина втратила свої властивості.

Вам знадобиться

 • — гайкові ключі;
 • — викрутки;
 • — бавовняні рукавички;
 • — ємність для зливу;
 • — не менше 10 літрів нової охолоджуючої рідини.

Інструкція

 1. Заженіть автомобіль на горизонтальну площадку. Якщо поверхня має нахил, то машину необхідно розташувати так, щоб передня частина знаходилася нижче задньої.
 2. Демонтуйте захист картера і бризговики. Це необхідно для того, щоб при зливі рідина не розтеклася по піддону. Також можна знайти якесь пристосування для зливу, щоб не знімати захист і бризговики.
 3. Знайдіть в салоні автомобіля рукоятку крана опалювача та поверніть її проти годинникової стрілки до упору. На радіаторі розташована пробка зливного отвору. Підставте під неї місткість, обсяг якої не менше десяти літрів. Акуратно відкрутіть пробку.
 4. Знайдіть розширювальний бачок. Зазвичай він світлого кольору. Відкрийте пробку на ньому. Не смикайте сильно, щоб не зірвати різьбу на пластиці. Також від надмірного зусилля бачок може тріснути.
 5. Знайдіть зливний отвір на блоці циліндрів. Підставте під нього ємність і відкрийте пробку. Це дозволить злити охолоджуючу рідину з каналів блоку циліндрів.
 6. Промийте охолоджуючу систему, тому що за період експлуатації на її стінках може скупчитися чимало відкладень. Для промивання можна залити дистильовану воду, додавши в неї спеціальні присадки, які зможуть розщепити відкладення. При цьому присадки потрібно вибирати так, щоб вони не завдали шкоди матеріалу, з якого зроблений радіатор. Щоб ретельно промити радіатор, використовуйте мінімийку «Керхер». Одягніть шланг мийки на патрубок радіатора і включіть її на максимальну потужність. Напір води змиє всі відкладення. Прочистіть зовнішню поверхню радіатора. Це полегшить приплив повітря.
 7. Залийте нову охолоджуючу рідину. Якщо ви не промивали систему, то слід заливати тільки рідину, якою ви користувалися раніше. Якщо ви промили систему охолодження, то можна заливати тосол будь-якого типу. Лийте тосол до тих пір, поки рівень рідини в розширювальному бачку не досягне максимальної позначки. Не слід переливати, тому що зайва охолоджуюча рідина може створити надлишковий тиск, який завдасть шкоди системі.
 8. Заведіть двигун і дайте йому прогрітися. Після цього заглушіть машину і перевірте рівень охолоджуючої рідини. При необхідності долийте тосол.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири × 9 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.