Головна / Робота, бізнес, фінанси / Як з'явилися перші банки?

Як з'явилися перші банки?

Складно уявити сучасну цивілізацію без банківської системи. Саме банки регулюють усі грошові потоки, допомагають у розвитку економіки. Так чи інакше, але послугами банків користуються всі. Коли ж виникли перші банки?

index

Варто зауважити, що міняйли, які займалися грошовими операціями професійно, з'явилися ще на зорі людської цивілізації. Банків тоді як таких ще не існувало, проте з'явилася можливість взяти позику (звичайно ж, під відсотки). Найбільше лихварів було в Стародавній Греції і Вавилоні.

Перші банки з'явилися в Римській імперії. Цікаво, що вони практично нічим не відрізнялися від сучасної банківської системи. До речі, діяльність перших європейських банків регулювалася саме Римським правом.

Християнська релігія, яка прийшла на зміну язичництву, досить вороже поставилася до банківської ідеї, а лихварство було оголошено одним з найбільш важких гріхів. Тих, хто виготовляв фальшиві купюри, могли живцем зварити в маслі.

Банківську систему, що прийшла в занепад,  зміг відродити тільки орден Тамплієрів. Перший Англійський банк, який існує і донині, виник в 1694 році, коли група купців уклала угоду з королівським урядом.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири − 2 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.