Головна / Авто та мото техніка / Як замінити тосол в Ниві

Як замінити тосол в Ниві

Рекомендується звертати увагу на стан тосола кожні півроку. Буває, що охолоджуюча рідина не відповідає потрібної щільності і вимагає заміни. Крім того, якщо тосол змінив колір, необхідно його замінити. 

Вам знадобиться

  • — 8-10 л тосола;
  • — ключ «на 13»;
  • — ємність місткістю 10 л;
  • — пластикова пляшка;
  • — шланг.

Інструкція
1. Знайдіть кран обогрівача і відкрийте його, пересунувши рукоятку вправо до упору.
2. Під капотом зніміть пробку розширювального бачка і заливну пробку радіатора.
3. На пластиковій пляшці відріжте днище, щоб вийшла глибока лійка. Один кінець шланга надіньте на шийку лійки, а другий опустіть в ємність для зливу тосолу. У нижньому лівому куті радіатора є пробка зливного отвору. Підставивши лійку, відкрутіть її і злийте тосол.
4. Відстебніть ремінь кріплення розширювального бачка і, піднявши його, злийте залишки рідини через радіатор. Закрутіть зливну пробку на радіаторі і встановіть бачок на місце.
5. На блоці двигуна, нижче свічки четвертого циліндра, знайдіть латунну пробку під ключ «на 13». Підставте під неї лійку, відкрутіть і злийте залишки охолоджуючої рідини з блоку циліндрів. Потім закрутіть пробку і підтягніть її ключем.
6. Починайте заповнювати систему охолодження, заливаючи тосол в радіатор. Слідкуйте за тим, щоб рівень рідини встановився між нижньою та верхньою міткою. Залийте тосол в розширювальний бачок. Рідина повинна переливатися в горловину радіатора. Періодично прижимайте пальцями шлангу радіатора, щоб заповнити систему без повітряних пробок. Закрийте пробку бачка і радіатора.
7. Запустіть двигун і дайте йому прогрітися. Увімкніть опалювач, через нього повинно йти тепле повітря. Після того як відкриється друге коло охолодження, тосол різко провалиться в систему. Зупинивши двигун, долийте його в розширювальний бачок до верхньої мітки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім + = 12

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.