Головна / Сад, город / Як захистити посіви від поворотних заморозків

Як захистити посіви від поворотних заморозків

Весняні заморозки особливо небезпечні для теплолюбних рослин. Таке природне явище можливо навіть у червні. Щоб захистити свої посадки, потрібно застосувати деякі хитрощі.

Такі овочеві культури, як помідори, патисони, кабачки або огірки, не терплять весняних заморозків і можуть загинути від них. Бажано завжди мати насіння для пересіву. А ті рослини, які висаджені або зійшли на випадок поворотних заморозків рекомендується вкривати. У якості укривного матеріалу можна використовувати ковпаки з газети або пластику, мішковину, ялиновий лапник, а також скошену траву. Застосовують і такий спосіб захисту рослин, як димлення. Для цього завчасно заготовляють сухе листя, хмиз або тирсу і розкладають їх купами по ділянці. Відстань між ними повинна бути близько 10 м. Поверх готової купи розкладають вологий матеріал, який не буде горіти, а створювати дим. Коли температура повітря знижується, купи підпалюють. В результаті, внизу, ближче до ґрунту зберігається тепле повітря, і рослини можуть добре перенести заморозки.

Наступний захід по попередженню поворотних заморозків — це пізній вечірній полив рослин. У цьому випадку рекомендується проводити полив дощуванням. Рослини і грунт при цьому отримують додаткове тепло. Але такі поливи здатні захистити рослини тільки від короткочасних заморозків. При більш тривалому похолоданні рекомендується проводити поливи і вночі. Таку процедуру проводять, коли температура опустилася до 2 градусів. Якщо в результаті нічних поливів на рослинах спостерігається утворення льоду, не варто цього лякатися. Вдень на сонці лід відтає, і рослини залишаються непошкодженими.

Всі ці заходи дозволяють захистити висаджені рослини від поворотних заморозків. Але для більшої надійності, не варто садити овочі дуже рано. Адже в добре прогрітому грунті вони ростуть набагато швидше.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять + = 12

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.