Головна / Авто та мото техніка / Як зафарбувати подряпини на машині?

Як зафарбувати подряпини на машині?

Поява сколів на лакофарбовому покритті машин — це практичні неминуче явище. Випадковий камінь, що вилетів з-під колеса машини, яка рухається в попутному або зустрічному напрямку, найчастіше володіє достатньою енергією для того, щоб у місці удару сколоти фарбу на кузові. Ситуація погіршилася в останні роки з переходом автомобільної промисловості на більш екологічні водорозчинні фарби і лаки, які значно поступаються за своєю механічної міцності традиційним нітро — або акриловим емалям.

У результаті через деякий період експлуатації перед автовласником постає питання як зафарбувати сколи, що з'явилося на фарбі машини. Адже крім втрати зовнішнього вигляду сколи можуть стати осередками для появи і розвитку корозії на кузові автомобіля.

maxresdefault

Нічого складного в зафарбовуванні сколів немає. Для дрібного ремонту лакофарбового покриття кожним автовиробником випускаються спеціальні двокомпонентні ремонтні набори, що складаються з фарби-основи і захисного лаку. Підібрати такий набір під колір фарби вашої машини можна за її VIN-кодом у офіційних дилерів, або самостійно в електронних каталогах, наданих інтернет-магазинами запасних частин. Після придбання набору для підфарбовування можна приступати до усунення сколів наступному порядку.

  • Ретельно вимийте і витріть насухо кузов автомобіля, щоб на ньому були краще видні відколи й ділянки пошкодження фарби.
  • Обезжирьте всі місця, які будуть підфарбовуватися.
  • Добре струсіть флакон з фарбою-основою. Акуратно нанесіть перший шар фарби на пошкоджені ділянки. Якщо скол має невелику площу, то для підфарбовування можна використовувати зубочистки, поміщаючи на її кінчик трохи фарби і заповнюючи нею місце пошкодження. Для великих пошкоджень необхідно використовувати спеціальні тонкі кисті.
  • Дочекайтеся повного висихання першого шару фарби. В залежності від температури навколишнього середовища воно може бути різним. Після першого шару також акуратно нанесіть другий і дайте йому підсохнути.
  • Після двох шарів фарби нанесіть 1-2 захисні шари прозорого лаку з другого флакончика ремонтного набору. Не забувайте давати шарам час на висихання.
  • Повне висихання і затвердіння фарби з лаком відбудеться протягом місяця. Після цього можна спробувати провести легке полірування місця підфарбовування, щоб прибрати нерівності. Якщо все було виконано акуратно, то після полірування зафарбовані ділянки будуть майже непомітними.

 

Слідкуйте за станом лакофарбового покриття вашого автомобіля, вчасно зафарбовуйте відколи, що з'являються на ньому . Тоді ви надовго збережете найдорожчу частину машини — кузов від появи передчасної корозії.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× п'ять = 35

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.