Головна / Чоловік, жінка, сім'я / Як забути перше кохання?

Як забути перше кохання?

Справжня любов не старіє, згодні? Цей красивий стереотип врятував багато пар — але не меншій кількості людей зіпсував життя. Мова про тих чутливих натур, на кого перше потужне почуття справило настільки сильне враження, що вони не можуть забути перше кохання навіть після багатьох років. Навіть якщо це була не любов, а закоханість — забути перше нерозділене кохання буває ще складніше. Ось такий прикрий парадокс, з-за якого одна людина безтурботно будує своє життя, а друга не знає, як забути перше кохання назавжди і жити далі.

На цьому дивацтва першої любові не закінчуються. Наприклад, не зрозуміло, як забути перше кохання до хлопця заміжній жінці, у якої вже є діти і навіть — уявіть собі! — онуки. Така стара любов не іржавіє, не проходить і не дає радіти життю поруч з тими людьми, хто по-справжньому любить або навіть не підозрює про ваші терзання. Причому забути перше кохання дівчині нітрохи не складніше, ніж хлопцю: гендерні відмінності не відіграють ніякої ролі коли мова йде про перше кохання. Тим не менш, розлюбити першого хлопця потрібно обов'язково, якщо тільки ви не плануєте продовжити ті колишні стосунки.

Чому важко забути першу любов? Чи можна забути свою першу любов?

Природа подбала, щоб закоханість, любов, емоційна і чуттєва прихильність викликала у нас бурю вражень і залишала по собі яскраві, часом незабутні спогади. Все це потрібно і важливо, якщо перша щаслива любов стає єдиною і останньою, тобто переростає у повноцінні та успішні відносини. А якщо ні? Що робити, якщо перша любов була німою і такою залишилася, але продовжує нагадувати про себе і терзати душу і розум? Чи можна забути свою першу любов, а якщо так, то як саме? Щоб відповісти на це питання, доведеться заглибитися в особливості першої любові і врахувати деякі нюанси цього почуття:

  1. Дитяча закоханість — це своєрідний «тест-драйв» підростаючого організму на здатність любити, відчувати прихильність і інші почуття, необхідні для створення сім'ї та продовження роду. Всі діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ми повторюємо за батьками перші кроки, слова, манеру одягатися і вести себе в суспільстві. З першою любов'ю все йде точно так само, з тією лише ризницею, що батьки не впливають на наш вибір і об'єктом першої любові стає милий сусід по парті або навіть «колега» з дитячої пісочниці. Саме завдяки цим кумедним карапузам ми відкриваємо в собі здатність піклуватися не тільки про себе, ця функція ніби активується разом з дитячою любов'ю. Набагато складніше, коли перша любов приходить в більш усвідомленому віці і викликає більш складні, дорослі переживання.
  2. Пам'ять про перше кохання дуже стійка, тому що інакше втратився б весь сенс її навчальної функції. Тому, враховуючи сказане в першому пункті, можна припустити, що повністю забути перше кохання в прямому сенсі слова навряд чи вийде. Зате можна зробити ці спогади менш гострими, пофарбувати їх в інші, не трагічні, а ностальгічно-поетичні тони. Перша закоханість — занадто сильне враження, щоб можна було стерти його з пам'яті будь-якої нормальної людини. Так що формулюйте завдання точніше: не забути перше кохання, а не згадувати про нього занадто часто.
  3. Солодка ілюзія. Коли ви зрозумієте, що таке перше кохання, і чому вона так глибоко врізається в пам'ять, стане ясно і те, що почуття це скоріше внутрішнє, ніж зовнішнє. Особливо коли йдеться про нерозділене перше кохання — не виключено, що об'єкт ваших зітхань і закоханих поглядів навіть не підозрював про ваше почуття до нього. Але навіть взаємна перша любов, залишилася в минулому, не варто того, щоб принести їй в жертву все життя. Швидше навпаки: потрібно зробити спогади про перше кохання таким ефемерним образом, власною фантазією, витвором творчої уяви. Ви ж не страждаєте всерйоз за улюбленим персонажам?

 

Цю інформацію ми запропонували вам аж ніяк не тільки в ознайомлювальних цілях. Розуміння природи своїх почуттів допомагає усвідомити логіку і завдання, усвідомити себе не як самотнього і ніким не зрозумілого страждальця, а як учасника цілком типової, а значить, не такої вже трагічної ситуації. Ми ні в якому разі не намагаємося нівелювати важливість і цінність ваших почуттів. Але спокійне, конструктивне життя без мук про давно минулу закоханість все ж здається, важливішим.

Перша любов без взаємності. Як забути нерозділене кохання?

Спогади про перше кохання дуже підступні: вони не мають терміну давності і однаково сильно мучать юнаків і дівчат, чоловіків і жінок, навіть дідусів з бабусями. У цьому легко переконатися, якщо попросити бабусю розповісти про її перше кохання. Ось побачите: вона мрійливо посміхнеться, глибоко зітхне і повідає вам історію, в якій ваш дідусь майже напевно не фігурує. То як забути свою першу любов, якщо навіть досвідченим людям це не вдається?! Просто пам'ятайте, що не час допомагає забути перше кохання, а ваше ставлення:

  • Перефразовуючи відому приказку, можна сміливо заявити, що щасливі про колишніх не згадують. Якщо ви не можете забути першого коханого або думки про нього знову повернулися, ви уявляєте вас разом і/або гадаєте, як могли б скластися ваші стосунки, — це ознака неблагополуччя у вашій реальному житті. Але фокус у тому, що виправити її можна тільки реальними діями і актуальними подіями, до яких люди з минулого, на жаль, не причетні.
  • Зустріч з першим коханням може буквально за пару хвилин позбавити вас від болісних сумнівів. Ці хвилини потрібні на те, щоб привітатися і обмінятися кількома фразами, після яких вам стане очевидно, що людина, котра стоїть перед вами, має вкрай мало загального з уподобаним і багаторазово трансформированим вашими фантазіями образом. Спогади розходяться з дійсністю, і переконатися в цьому — кращий спосіб забути першу любов.
  • Не зустрічайтеся з першою любов'ю. Ні, ми не знущаємося і не забули попередню пораду. Просто у сердечних справах не буває однозначно правильного рецепту, і успіх залежить від багатьох факторів. Зокрема, якщо ви розпрощалися з колишньою любов'ю і побудували нові благополучні відносини, краще не перевіряти свої нерви на міцність і не провокувати сплеску емоцій. Краще не ходити на зустріч однокласників, корпоративну вечірку або сімейне свято, якщо заздалегідь знаєте, що можете зіткнуться там з людиною, що одного разу вже позбавила вас сну і апетиту.

 

Страждаючи про перше кохання, ви самі заганяєте себе в цей кут, дивитеся на нього і, зрозуміло, не бачите виходу. Але варто озирнутися, оглянути ширше і/або вище, і проблема напевно виявиться не настільки серйозною. Що тихе сімейне життя — це лише фасад, за яким ховається буря злегка утрированих, але від цього не менш хвилюючих пристрастей. В такому разі, зовсім не обов'язково зовсім забувати першу любов. Тільки переконайтеся, що ваші фантазії не стануть відомі тому, хто любить вас тут і зараз, і ви не скривдите його своєю «бурею в склянці води».

Як забути колишнього хлопця або колишню дівчину?

Перша любов без взаємності — це гірко і прикро, але в довгостроковій перспективі вона часто виявляється більш бажаним варіантом. Якщо перша закоханість виявилася взаємною, переросла в близькі стосунки, які закінчилися з вини одного із закоханих або трагічних обставин, то забути перше кохання буде набагато складніше. Ситуацію ускладнюють реальні, а не вигадані, ситуації, спогади і жалю, але навіть всупереч їм можна забути перше кохання:

  • Перетерпіти. Наївно сподіватися, що вдасться легко і безболісно позбутися від першого яскравого почуття. Тому не посилюйте стрес і дозвольте собі перестраждати, перехворіти втратою. Дівчатам можна порадити виплакатися, після чого буде легше забути колишнього хлопця. Хлопцям теж не завадило б дати волю сльозам, але якщо це здасться неприпустимим навіть наодинці з собою, то допоможе фізична праця, спортивні тренування або просто самотність, під час якого можна вдосталь посумувати і подумати. У перший час можна розглядати фотографії періоду своєї першої любові, слухати сумну музику і ваші «загальні пісні», дивитися мелодрами і втішати себе солодощами. Але тільки не алкоголем і антидепресантами! І обов'язково заздалегідь визначити часові рамки, після яких потрібно встати, скинути сплін і забути перше кохання, щоб жити далі.

  • Відволіктися. Після того, як ви присвятили багато часу і віддали своєрідну данину пам'яті першому коханню, пора згадати, що світ сповнений іншими, не менш важливими і цікавими речами. Тепер ваша задача полягає в пошуку такої справи або справ, які захоплять вас і не залишать часу на спогади про втрачену любов. Ви здивуєтеся, але спортивні секції, басейни і танцювальні клуби заповнені людьми, схожими на вас. Активне і захоплююче хобі допомогло їм і допоможе вам забути перше кохання і, цілком ймовірно, знайти нове, зі схожими інтересами. Вибирайте заняття по душі і нахилам, а в пошуках хобі орієнтуйтеся ще й на корисність. Конструктивні заняття мають воістину чудодійною силою.
  • Знайти заміну. Не чекайте нової любові спеціально і тим більше не шукайте її наполегливо за принципом «клин клином». Але і не відмовляйтеся від нових знайомств і можливостей, які вони відкривають. Змушувати себе не обов'язково і навіть небезпечно, особливо до тих пір, поки вам ще не вдалося остаточно забути першу любов. Придивляйтеся до оточуючих, будьте привітні і доброзичливі, слухайте своє серце. Воно не ворог вам, а перший союзник, навіть якщо зараз у це важко повірити.

 

Всі ці способи дійсно ефективні, тому що перевірені багатьма людьми. Але є ще один секрет, який дозволяє позбавитися від страждань про перше кохання навіть в самих хворобливих випадках. Уявіть, що хтось точно так само сумує за вами. Згадує, перебирає в пам'яті навіть швидкоплинні зустрічі і розмови. Ця думка допомагає змінити роль жертви і назавжди забути про нерозділене кохання, звернувши увагу на інші, більш реальні і перспективні відносини. А якщо ні, якщо ви як і раніше впевнені, що перша любов — сама міцна і справжня, то і забувати її не варто. Зрештою, багато пар склалися саме завдяки першій любові і хто знає, можливо, це саме ваш випадок. Кохайте і будьте коханими, і тільки одночасно!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 + = дванадцять

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.