Головна / Комп'ютеры та інтернет / Як врятувати залитий ноутбук?

Як врятувати залитий ноутбук?

Пролита рідина на клавіатуру ноутбука — досить часта ситуація. Але ноутбук ще можна врятувати, якщо діяти швидко. Що може зробити звичайний користувач у цьому випадку?

Потрапляння рідини всередину ноутбука призводить до серйозних поломок. Залиття материнської плати загрожує її дорогим ремонтом або заміною, що можна порівняти за вартістю з ціною цілого ПК, тому, зрозуміло, не варто їсти або пити за роботою або серфінгом в інтернеті. Але якщо така ситуація все-таки трапилася, варто пам'ятати, що повинен зробити будь-який користувач в такій ситуації.
Отже, при попаданні будь-якої рідини в ноутбук, обов'язково треба:

  1. Максимально швидко завершити роботу операційної системи. Якщо ви працювали, не втрачайте час на збереження файлів — роботу можна повторити, а ось дорогоцінні секунди, за які рідина добереться до важливих частин ПК важливо не упустити.
  2. Знеструмте комп'ютер, витягнувши вилку з розетки, а потім і акумуляторну батарею.
  3. Переверніть ноутбук клавіатурою донизу і покладіть на рівну поверхню. Закривати кришку при цьому не треба.
  4. Швидко знайдіть паперові рушники, туалетний папір, промокашки, паперові серветки і т. п. і промокайте вологу. Постарайтеся не розтирати рідину по поверхні ПК, тому губки або рушники — не найкращий варіант.
  5. Якщо вмієте розбирати свій ноутбук, то зробіть це. Зніміть материнську плату, інші пристрої, промокніть вологу паперовими рушниками, розкладіть всі частини на столі, щоб вони добре просохли. Хороший варіант — просушити розібраний ноутбук побутовим феном, але і в цьому випадку швидко збирати його не варто. Якщо не вмієте розбирати — не експериментуйте, зверніться до професіоналів, причому якомога швидше.

Важливо! Спроба включення ноутбука після залиття (без ретельного просушування) може призвести до короткого замикання, ремонт після якого обійдеться дуже дорого.

Порада: пам'ятайте, що менше шкоди принесе ноутбуку чиста вода або горілка. А після чаю з цукром, кави, вина, газованої води відновити працездатність ноутбука значно складніше. Чим більше хімічних речовин розчинено у вашому напої, тим швидше піде процес корозії!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 − = один

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.