Головна / Авто та мото техніка / Як визначити напрям обертання шини?

Як визначити напрям обертання шини?

Зараз всі випускаються шини мають один з наступних видів малюнка протектора: направлений, ненаправлений та асиметричний. Ненаправлені шини, як правило, є самими бюджетними і працюють однаково в будь-якому напрямку обертання. Асиметричні шини вже вимагають уважності при монтажі на диски, тому що мають строго певний напрям обертання. Написи на боковинах таких шин підказують, що в них є внутрішня (inside) і зовнішня (outside) сторони.

Ще більш вимогливі до правильної установки направлені шини. Вони мають спеціальний малюнок протектора, що найчастіше нагадує «ялинку», в якій виражені канавки служать для відводу води із плями контакту шини з дорожнім покриттям. Це повинно перешкоджати появі такого небезпечного явища, як аквапланування. При акваплануванні машина, що рухається на високій швидкості по мокрій дорозі, втрачає з нею контакт із-за того, що між колесом і поверхнею дороги залишається прошарок води. Широкі борозенки в направленій шині як раз і допомагають швидко відводити з-під шини воду в сторони, знижуючи ймовірність виникнення аквапланування.


При неправильному встановленні направлених шин вони навпаки будуть проштовхувати воду з боків у центр шини, збільшуючи ризик виникнення аквапланування. Тому, для направлених шин дуже важливо визначити правильний напрямок їх обертання і відповідним чином змонтувати шину на диск. Щоб вказати на правильний спосіб установки шини виробники малюють на її боковині великі стрілки, іноді стилізовані, що вказують напрям обертання шини. Замість великих стрілок може бути намальована одна відносно невелика стрілка з написом Rotation.

Напис Rotation

Якщо ви не можете знайти такі стрілки на боковинах шини, але при цьому бачите, що вона явно направлена і має виражений малюнок протектора з канавками у вигляді «ялинки», то ніколи не помилитеся, якщо встановіть покришку таким чином, що в плямі контакту з дорогою вістря «ялинки» буде направлено проти ходу руху. Тобто обертаючись, шини повинні спочатку торкатися дороги вістрям «ялинки». Тільки при такому способі установки шина буде працювати правильно, забезпечуючи відведення води з плями контакту з дорогою, підвищуючи тим самим безпеку руху і знижуючи ризик виникнення аквапланування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім − = 7

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.