Головна / Сад, город / Як вирощувати полуницю у відкритому грунті

Як вирощувати полуницю у відкритому грунті

Коли ви збираєтесь вирощувати полуницю відкритому грунті слід врахувати деякі нюанси. Необхідно пам'ятати, що полуниця не переносить зайвої вологості і пересихання – це погано впливає на якість ягід.

Вирощуючи полуницю, необхідно знати певну технологію. Вона відмінно розвивається на рівній поверхні або на поверхні з ухилом на південний захід. Дуже круті схили не підходять. Не рекомендується вирощувати в низинах, де накопичується прохолодне повітря. У цих місцях дозрівання полуниці буде повільним, і вона буде часто хворіти. Південні схили вважаються поганим місцем, адже там рано тане сніг.

Хорошою ділянкою для вирощування служить така, яка захищена від вітру. Відкритий місцині коренева система полуниці замерзає навіть при 10 градусах морозу. Сильного зволоження полуниця не виносить, але є вологолюбною рослиною. Рекомендується через кожні 2 роки міняти місце вирощування полуниці, тому що з часом в ґрунті починають накопичуватися різні хвороби.

Як розмножувати полуницю?

Для розмноження необхідні розетки (розсада), які вирощуються самостійно. Вони ростуть на вусах маточних кущів. Розетки, що знаходяться ближче до куща, вважаються найкращими. Залишати потрібно не більше чотирьох розеток на одному пагоні.

З часом розетки, що з'явилися на пагонах починають закріплюватися в грунті і розвивається коренева система. Кращими для розсади вважаються кущі, що ростуть і дають плоди більше 2 років. Для посадки не придатні глинисті грунти. На піщаному грунті рослина дає мало плодів і дрібного розміру (з-за нестачі вологи). Виділене місце під посадку полуниці потрібно обробити за 2 місяці.

Як вирощувати полуницю?

Міжряддя, у місцях де грунтові води знаходяться близько до поверхні, слід робити по 40 см. В сухих місцях їх розмір повинен становити близько 10 см. В суглинні і піщані грунти необхідно додати торф, перегній і тирсу. Не потрібно додавати хлорні добрива. Перекопані грядки необхідно посипати піском на 2 см, він швидко нагрівається і висихає, що згубно впливає на слимаків та багатоніжок.

Посадка полуниці

Висадка полуниці здійснюється в липні, бажано ввечері, так рослини зможуть швидше акліматизуватися. На розетках повинно бути більше трьох листочків і розвинена коренева система. Куплену розсаду слід промити в розчині (на 10 л води 1 ч. ложка купоросу і 3 ст. ложок солі), поклавши її туди на 15 хвилин.

Висаджуючи полуницю, не можна заглиблювати кореневу шийку, варто лишати її на рівні грунту. Після посадки треба полити з лійки дощиком. Якщо до зими сформується великий кущ, то в наступному році буде врожай.

Сподіваємося що в даній статті ви знайшли відповідь на питання:"Як вирощувати полуницю у відкритому грунті?", і вже незабаром зможете поласувати смачними ягодами, які були вирощені власними руками.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 × чотири =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.