Головна / Сад, город / Як виростити печериці

Як виростити печериці

Дуже багато людей хотіли б виростити печериці в домашніх умовах, це справа досить клопітка, але дуже цікава.

 

Щоб виростити печериці, вам буде потрібно 1 тонна соломи, 1 тонна свіжого курячого посліду і 50 кг гіпсу чи алебастру. Можна зменшити обсяги в процентному співвідношенні. Крім того, весь процес повинен відбуватися в якомусь приміщенні. Якщо заготівля компосту буде відбуватися на вулиці, то компост буде заражений мухами і комарами.

Солому необхідно замочити в якій-небудь ємності на три дні. Після цього її необхідно викласти на підлозі шарами, чередуючи з курячим послідом. Свіжий послід почне розігріватися і виділяти аміак. Кожні 5 днів, необхідно перемішувати компост, щоб процес пастеризації йшов рівномірно і компост не згорів. Приблизно на 15 день компост буде готовий. У нього необхідно буде додати гіпс і можна фасувати в тару.

Багато виробників при вирощуванні печериць садять гриби в пластикові контейнери, але це трудомісткий процес, до того ж контейнери необхідно дезінфікувати. Найпростіший спосіб — це взяти поліетиленовий рукав шириною близько 50 см, зав'язати нижній кінець і відрізати шматок заввишки близько 40 см. Потім один чоловік повинен тримати рукав, а другою кидати в нього компост лопатою. Після 2-3 лопат необхідно сипати міцелій. Таким чином, міцелій ляже шарами і забезпечить кілька хвиль врожаю.

Після посадки мішки з компостом потрібно віднести на місце вирощування. Це може бути підвал або склад. При великих обсягах вирощування для розстановки пакетів використовують стелажі.

Температура при вирощуванні печериць повинна бути від 15 до 25 градусів. Протягом 3-х тижнів міцелій повинен розростися і охопити кожен пакет. Компост буде покритий білим нальотом, схожим на вату або цвіль. Пакети потрібно прикрити плівкою, щоб верхній шар не пересихав.

Після повного заростання пакетів необхідно присипати верхній шар компосту торфом або пропареною землею.

Для отримання самих грибів температура повинна опуститися нижче 16 градусів. Це легко зробити взимку, але досить проблематично в літній період. Після зниження температури після закінчення двох тижнів почнуть з'являтися маленькі грибочки. Урожай потрібно буде збирати щодня. Чим вище буде пакет, тим довше триватиме збір врожаю. Основний урожай буде в перший місяць. Печериці не можна зрізати, їх необхідно акуратно викручувати.

Загалом, вирощування печериць — це дуже захоплююче заняття, яке може забезпечити непогане джерело доходу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять + 4 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.