Головна / Дім, квартира, дача / Як вирівняти стіни шпаклівкою

Як вирівняти стіни шпаклівкою

Вирівнювання стін шпаклівкою — досить популярний спосіб підготовки поверхонь до подальших оздоблювальних робіт. Робота зі шпаклівкою — заняття не таке складне, як може здатися на перший погляд. Головне — не забувати про те, що застосування шпаклівки в якості способу вирівнювання поверхонь підходить лише для стін, з невеликими дефектами, в інших випадках, нанесення на стіни шпаклівки є лише фінальним етапом складного багатокрокового процесу. 

Для початку потрібно підготувати всі необхідні інструменти: вузький і широкий шпатель, валик і пензлик для нанесення грунтовки, а також кюветку з плоским дном. Консистенція шпаклівки повинна бути такою, щоб під час помішування, конус, який утворюється від рухів паличкою, добре тримав форму, а сам розчин не зісковзував з шпателя. Шпаклівка досить швидко густіє, тому в процесі роботи її слід періодично розбавляти грунтовкою або ж водою.

До початку роботи поверхню стіни наноситься невелика кількість розчину за допомогою шпателя, після цього вертикальними і горизонтальними рухами шпаклівку вирівнюють, так, щоб шар суміші становив 1-2 мм, при цьому утримуючи шпатель під кутом. Чим більше кут нахилу шпателя, тим, відповідно, менше буде шар, який розподіляється по поверхні шпаклівки.

Після схоплювання шпаклівки, її слід промити із застосуванням ґрунтовки, щоб прибрати наявні нерівності і напливи. Після цієї процедури шар шпаклівки повинен висохнути протягом доби. Після закінчення цього часу стіну необхідно обробити дрібнозернистим наждачним папером, щоб згладити всі шорсткості і зробити стіну ідеально рівною.

При необхідності можна нанести другий шар шпаклівки, однак перед цим готову поверхню необхідно покрити грунтовкою і просушити. Якщо не прогрунтувати стіни, підсохлий шар потріскається. Через добу другий шар також шліфують за допомогою шкурки.

Вирівнювання стін своїми руками фінішної шпаклівкою слід проводити за тією ж технологією, що і вирівнювання за допомогою базової шпаклівки, проте шар фінішної повинен бути тонше.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


два + 5 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.