Головна / Сад, город / Як використовувати кокосовий брикет?

Як використовувати кокосовий брикет?

Природні ресурси великі, але не безмежні. Навіть найродючіші землі рано чи пізно втомлюється і потребує відпочинку. Це було серйозною проблемою для всіх садівників і городників, які володіють лише невеликими наділами, до тих пір, поки не з'явилася можливість використовувати кокосові брикети. З появою кокосового субстрату пропали хвилювання про ґрунт та торф, але з'явилася нова дилема: як використовувати кокосовий брикет правильно? Екзотичний матеріал насторожує господарів, які звикли пророщувати розсаду і ростити урожай по-старому.

Кокосова пальма добре знайома жителям тропічних широт, але для наших співвітчизників вона і всі її похідні залишаються дивиною, яку спокійніше обійти стороною, ніж замислюватися, як використовувати кокосовий брикет. І дуже шкода, тому що така обачність абсолютно не виправдана. Схильні до новаторства дачники вже оцінили зручність і універсальність кокосового субстрату. Він підходить для вирощування всіх видів рослин і при необхідності легко змішується з грунтом. Можливо, пора і вам дізнатися, як застосовувати кокосовий брикет?

Що таке кокосовий брикет? Склад і властивості кокосового субстрату

Кокосові пальми знайомі жителям помірних і північних широт хіба що з уроків ботаніки та за листівками з півдня. Але в тропічних країнах вони ростуть повсюдно, дикі і окультурені, і не викликають подиву. Навпаки – кокосові пальми запросто використовуються в господарських цілях і практично безвідхідні. Смачні і корисні горіхи направляються в продуктові магазини і на експорт, а щільна і зовнішня волокниста оболонка переробляється і перетворюється кокосовий субстрат. Повністю натуральний і відносно дешевий, кокосовий субстрат знаходить широке застосування завдяки своїм зручним властивостями:

 • Кокосове волокно – чиста органіка без хімічних домішок і супутніх ризиків для врожаю. До того ж, цей матеріал сформувався високо над землею, тому не заражений ні личинками шкідників, ні «земними» мікроорганізмами. Але при необхідності, корисні мікроорганізми, спеціально введені в субстрат для посилення його біологічної активності, легко адаптуються і розмножуються в ньому.
  Властивості кокосового субстрату
  Властивості кокосового субстрату
 • Кокосове волокно здатне вбирати величезну кількість води, об'єм якої перевершує його в 8-10 разів. При цьому субстрат пропорційно збільшується і надійно утримує рідину разом з розчиненими в ній поживними речовинами, щоб у міру потреби віддавати їх кореневій системи. Це забезпечує одразу два потрібних ефекти: неможливість надмірно залити висаджені рослини і відмінна аерація всередині субстрату.
 • Кислотно-лужний баланс кокосового волокна нейтральний і коливається в межах 5,6-6,8 одиниць. Це ідеальна кислотність грунту для більшості рослин, оптимальна для внесення добрив і неприємна для шкідників. Названі фізичні та хімічні властивості кокосовий субстрат зберігає, щонайменше, років 5, а значить, протягом цього терміну ви будете мати практично ідеальну основу для висадки рослин.

Ще один важливий нюанс наостанок: кокосовий субстрат можна змішувати з будь-яким грунтом, навіть глинистим і проблемним, і при цьому волокно передає суміші свої корисні якості, покращує структуру грунту і помітно підвищує результативність посадки. А для зручності зберігання і транспортування кокосовий субстрат надходить у продаж у формі спресованих брикетів різної ваги. Так що кокосовий брикет – це ні що інше як упаковка кокосового волокна, потрібного і корисного у вашому садово-городньому господарстві.

Як можна використовувати кокосовий брикет?

Використання кокосового брикету
Використання кокосового брикету

Аргументів для освоєння нового матеріалу може бути декілька, в залежності від специфіки ваших завдань і того, які рослини ви вирощуєте. Виробники кокосових брикетів стверджують, що субстрат підходить для будь-яких рослин, декоративних та їстівних, квітів та овочів. Можна було б засумніватися в таку чудову універсальності, але практикуючі садівники підтверджують ці можливості кокосових брикетів:

 • Кокосовий субстрат у сухому вигляді додають в грунт для розпушення — шматочки шкірки і волокна оболонки кокосових горіхів відмінно справляються з цим завданням завдяки тому, що зберігають свою форму.
 • Кокосові брикети використовують в якості безпечного, захищеного від зараження тимчасового субстрату для пророщування примхливих видів квітів (наприклад, жоржини, бегонії і навіть орхідеї відчувають себе в ньому чудово).
 • Можна застосувати сухий кокосовий брикет для зберігання сплячих корінців до початку пророщування.
 • Кокосовий субстрат ідеальний для мульчування. Правда, деякі городники вважають таке використання кокосових брикетів занадто дорогим, але, з іншого боку, витрачені зусилля і прекрасний урожай ще дорожче.
 • Живцювання з допомогою кокосового субстрату теж дає відмінні результати і рекомендується і для досвідчених садівників, і для новачків.

Кокосові брикети часто порівнюють з перлітом або агрогелем, в тому сенсі, що всі ці речовини, по суті, можна назвати неживими. Однак кокосове волокно все ж має органічне походження, тому, навіть якщо раніше ви не ризикували використовувати подібні матеріали як постійну грунт, можете ризикнути і поекспериментувати з брикетами. Навіть в чистому вигляді в кокосовому субстраті ростуть і процвітають різні рослини, від фікусів до фаленопсисов.

Як використовувати кокосовий брикет? Інструкція по застосуванню

Кокосові брикети різної ваги й об'єму продаються в господарських магазинах, тому ви можете вибрати підходящий. Зверніть увагу, що розмір волокон у брикетах (так звана фракція) відрізняється і може бути дрібним, середнім або великим. Для початку варто купити кокосовий брикет невеликого розміру, близько 0,5-1 кг, а потім, якщо властивості сподобаються, обзавестися більшим брикетом.

Замочування брикету
Замочування брикету

Перед тим як застосувати кокосовий брикет, розрахуйте свої потреби, виходячи з того, що всього з 1 кілограмового брикету вийде близько 15 літрів зволоженого субстрату. А далі все просто:

 • З самого початку, ще до того, як використовувати кокосовий брикет, розпакуйте його, помістіть в сітку з дрібними вічками або ємність з отворами і промийте субстрат чистою водою. Ця процедура видалить морську сіль, яка застосовується у виробництві пресованого кокосового волокна, але не потрібна рослинам.
 • Для перетворення спресованого брикету в грунт, придатний до використання, вам знадобиться ємність достатнього об'єму, здатна вмістити матеріал, що збільшиться. Спочатку налийте потрібну кількість води в цю ємність, а потім помістіть в неї субстрат з кокосових волокон.
 • Подальше використання кокосового субстрату залежить від вашої мети. Наприклад, можна висадити розсаду прямо в чистий субстрат. Інший варіант: в рівних пропорціях змішати кокосовий субстрат з звичайним грунтом, компостом і/або перлітом.
 • Внесення добрив у кокосовий грунт покращує його властивості, причому вибір мінеральних добавок не обмежений. Можна навіть поєднати використання торф'яних таблеток і кокосового брикету. Для цього розсаду у таблетках розставляють поверх волокон кокоса і поливають рідше, ніж при використанні тільки торфу. Додаткова перевага цього прийому полягає у вільному рості коренів.
 • Кокосовий брикет можна використовувати повторно. Для цього після першого застосування його потрібно перекласти в водонепроникний мішок або іншу ємність і залити водою, в якій розчинений будь-ЕМ-препарат (наприклад, Байкал-ЕМ-1 або аналоги). Регулярно зволожуючи, витримайте використаний кокосовий субстрат протягом місяця, після чого його можна буде використовувати точно так само, як новий.

 

Брикети з кокосового волокна можуть служити навіть наповнювачем тераріумів і/або підстилкою у вольєрах для тварин – все це можливо завдяки їх гігієнічності і легкості в застосуванні. Але в першу чергу, кокосової волокно – це пухкий і наповнений повітрям і вологою грунт, що гарантує вільний і активний розвиток кореневої системи та повноцінне харчування рослин. Ми щиро бажаємо вам переконатися в цьому на прикладі рясного врожаю, вирощеного з використанням кокосових брикетів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім × 1 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.