Головна / Робота, бізнес, фінанси / Як відрізнити підроблені гроші?

Як відрізнити підроблені гроші?

Зовнішній вигляд банкнот

На лицьовій стороні банкнот знаходяться портрети видатних діячів історії та літератури України. На зворотному боці — зображення історико-архітектурних пам'яток України. Обидві сторони банкнот прикрашені національними орнаментами.

Основні захисні елементи банкнот гривні, введених в обіг в 2003—2005 роках.

Банкноти номіналом 1, 2 і 5 гривень (зразка 2004 і 2005 рр.) Мають однаковий розмір, розмір банкнот номіналами 10 гривень (2004 і 2005 рр.), 20 гривень (2003 і 2005 рр.) І 50 гривень (2004 і 2005 рр .) збільшується в порядку зростання номіналу банкноти.

 

304241

Банкнота кожного номіналу має переважаючий колір зображення і надрукована на спеціальному тонованому папері, відтінок якої відповідає цьому кольору. Папір не флуоресціює в ультрафіолетовому випромінюванні, має багатобарвний локальний водяний знак, світлий елемент водяного знака, двоколірний водяний знак (штрих-код), захисну стрічку та захисні волокна.

Водяний знак

Зображення портрета, який повторює портрет, надрукований на лицьовій частині банкноти. Зображення розміщено з лівого краю лицьової частини банкноти і видно при розгляді банкноти проти світла.

Штрих код

Двоколірний водяний знак, розміщений правіше від поля локального водяного знака.

Захисна стрічка

Повністю занурена в глибину паперу полімерна стрічка, видима ліворуч від центру банкноти під час розглядання лицьової частини банкноти проти світла. На банкнотах номіналами 2, 5, 10, 20 і 50 гривень стрічка зроблена у вигляді магнітного коду номіналу, на банкноті в 1 гривню — магнітні відрізки.

Захисні волокна

Хаотично розміщені в товщі та на поверхні паперу з двох боків банкноти, які не видимі в денному світлі волокна з двокольорового червоно-зеленої флюоресценцією.

Наскрізний елемент (зображення, що сполучаються)

Зображення, всі елементи якого збігаються та доповнюють один одного при розгляданні банкноти проти світла. Розміщено на межі поля водяного знака в нижній частині лицьового та зворотного боку банкноти. При розгляданні лицьової частини банкноти проти світла в зображенні проглядає літера У.

Мікротекст
Повторювані написи, які можливо прочитати за допомогою збільшувального скла

Орловський друк

Спеціальний друк, що забезпечує точне збереження фарб, на межі різних кольорів без розриву і зміщення елементів дизайну.

Райдужний друк

Спеціальний друк, що забезпечує поступовий перехід від одного кольору до іншого.

Офсетний друк

Друк, яким виконані фонові елементи дизайну, антисканерні сітки і мікротексти з двох сторін банкнот, крім серійних номерів.

Антисканерна сітка

Розміщені під різними кутами тонкі лінії, які під час копіювання або сканування банкноти можуть створювати на копії «муар».

Флюоресцентний захист

Елементи дизайну, які світяться відповідними кольорами під дією ультрафіолетових променів.

Інфрачервоний захист

Елементи дизайну, надруковані фарбами, які видно або не видно в інфрачервоних променях.

Магнітний захист

Елементи дизайну, надруковані фарбами, які мають магнітні властивості.

Високий друк

Друк, в результаті якого на папері, може залишитися потовщений по краях штриха відбиток фарби і рельєфний поглиблений відбиток. Високим друком виготовлені флуоресцентні та магнітні серійні номери на зворотному боці банкноти.

Безперервний друк

Спеціальний друк, що забезпечує збігання (продовження) елементів малюнка верхнього і нижнього, лівого і правого країв банкноти під час їх суміщення шляхом згинання банкноти (вертикальні і горизонтальні орнаменти лицьового та зворотного боку).

Металографічний (інтагліо) друк

Друк, що забезпечує рельєфність елементів зображення, які виступають над поверхнею паперу. Шорсткість відчувається при дотику (портрет, написи, цифрові позначення номіналу, мікротекст). Є тільки на лицьовій частині банкноти.

Елемент для людей з ослабленим зором

Рельєфний елемент, розміщений біля лівого краю лицьового боку банкноти.

Латентне (приховане) зображення

Рельєфне зображення цифрового номіналу, заховане в декоративному елементі із зображенням малого герба України. Розміщене у верхній частині лицьового боку банкноти. Видно при розгляданні банкноти під гострим кутом до джерела світла.

Ізард

Машинозчитуваний елемент захисту, який за рахунок рельєфності може бути виявлений. Елемент розміщений в нижній частині лицьового боку банкноти, правіше від наскрізного елемента.

Оптично-змінна фарба (OVI)

Фарба, якою на банкнотах номіналом 20 і 50 гривень інтагліодруком виконано цифрове позначення номіналу, розміщене в нижній частині поля водяного знака на лицьовій частині банкноти. Фарба змінює колір під різними кутами зору.

Це інформація, якою користуються банківські фахівці. Крім того, в мережі Інтернет є більш прості поради — які можливо, комусь вони знадобляться.

Гривневі купюри нового зразка хоч і позбавлені деяких елементів захисту «старих» купюр, наприклад, появи тризуба при розгляді купюри під гострим кутом, але зроблені якісно і мають масу захисних елементів.

1. До особливо складних відноситься металографiчний друк. У місцях нанесення такого друку створюється рельєфність, яку легко перевірити «на дотик».

2. Захисна смужка «виходить» на поверхню двадцятигривневі купюри тільки в певних місцях, тобто створюється пунктир. Але «на просвіт» вона — суцільна, тоді як на фальшивій купюрі «на просвіт» смужка пунктирна.

3. У купюрах 1997 року — два різновиди захисних смужок всередині паперу (ширина смужки — 0,8 мм). На одних повторюється слово «Україна» темним написом, на інших — вона прозора («на просвіт») і має напис номіналу купюри: «Одна», «Дві», «П'ять» гривень. На 10- , 50- , 100-гривневих купюрах нанесена смужка зі словом «Україна».

4. Кожен власник лупи (мікроскопа) може на власні очі спостерігати напис мікродруком «НБУ» на тлі портрета І. Франка (20 грн.) Або Т. Шевченка (100 грн.), а також переконатися в красі найтоншого візерунка, надрукованого «опуклою» печаткою красивою глянсовою фарбою.

5. Власник ультрафіолетового приладу може оцінити сяйво гривневої паперу в ультрафіолетових променях всіма кольорами веселки (виблискують впресовані «нитки» і світяться різні місця купюр — номер, номінал, стрічка з написом «Національний Банк України»).

6. На стогривневою купюрі видна «водяна» копія портрета Шевченка (її неможливо підробити ні на ксероксі, ні на офсетній машині).

7. На 50- і 100-гривневих купюрах є поєднаний малюнок, розташований строго напроти на обох сторонах купюри (що добре видно «на просвіт»).

8. Незрячі можуть на дотик виявити на «сотці» опуклий квадрат.

9. Практично на всіх купюрах, окрім «одногривневої», мається «кодовий» малюнок, зображення на якому змінюється при розгляданні поверхні банкноти під різним кутом зору.

10. Гривневі купюри характерно «хрумтять» і на дотик папір нагадує твердий целофан. Лицьова сторона банкнот злегка глянсова, на світло — блищить, тильна сторона — матова.

На лицьовій стороні гривневих купюр старого зразка фон «стрічки» під портретом (на якій написаний номінал купюри) утворений «мікродруковим» написом «Україна». Причому по обидва боки від надписаного номіналу (наприклад, «Десять гривень») «рядки» мікродруку згинаються таким чином, що утворюється помітне тільки при уважному розгляді цифрове накреслення номіналу купюри (у нашому випадку — «10»). Напис номіналу купюри на тильній стороні гривневих купюр нового зразка (наприклад, «Двадцять гривень») теж забезпечена фоном з видимими неозброєним оком цифрами номіналу («20»), а також мікродруком слова «Україна» (таким же «мікродруковим» написом зроблена смужка вгорі на лицьовій стороні цих купюр).

Найбільш вірна ознака справжності гривневих купюр старого зразка: якщо подивитися на одну з цифр, розташованих у правому та лівому кутах на лицьовій стороні, під сильним кутом (майже «в торець» купюри), видно тризуб (у лівому кутку купюри — темний на більш світлому тлі, у правому — світлий на темному тлі). На будь якій купюрі — «п'ятірці», «десятці», «двадцятці». Цього шахраї поки підробити не можуть.

Інформація запозичена з сайту hi.dn.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість + = 10

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.