Головна / Дім, квартира, дача / Як вибрати художню ковку для будинку або дачі

Як вибрати художню ковку для будинку або дачі

Красиві вигнуті лінії на фасаді будинку чи в елементах інтер'єру заворожують погляд гостей і говорять про вишуканий смак господарів. Вибираючи художню ковку для благородного стилю будинку або дачі, не поспішайте і уважно вивчіть всі нюанси.

 

Для початку складіть план. Може бути, ви хочете кований місток на ділянці або банкетку з елементами ковки для вітальні? Прикраса для даху або родинний герб на воротах? Опишіть всі свої побажання до майбутнього виробу на папері або зробіть схематичні замальовки.

Художня ковка буває двох видів: гаряча ручна і холодна. Холодна ковка виконується на спеціальному верстаті без нагріву. Елементи декору (завитки, листочки та ін) при холодній куванні штампуються за однаковим лекалами, внести які-небудь зміни в малюнок за індивідуальним побажанням не вийде.

Якщо ви хочете ексклюзив, вибирайте гарячу ковку. Гаряча ковка виконується майстром вручну, метал нагрівається до пластичного стану в горні або спеціальній печі. М'якому металу надають форму з допомогою ковальських інструментів. Вироби, створені за технологією гарячого кування, неповторні.

Як вибрати майстра і майстерню по куванню

У кожного майстра є своє портфоліо виконаних замовлень. Розглядаючи фотографії, зверніть увагу на загальну якість роботи, повторюються деякі деталі чи ні.

При викладенні портфоліо на сайт багато майстрів запозичують чужі фотографії. Фото простих нехитрих елементів упереміш зі складними роботами повинні насторожити: справжній фахівець своєї справи не буде викладати непоказні роботи, якщо у нього є варіанти краще. Обов'язково просіть телефони колишніх клієнтів, щоб особисто почути відгук про майстра.

Визначтеся з ціною. Заводські роботи будуть коштувати набагато дешевше, але зате в них не буде душі.

Замовляючи роботу у «домашніх» ковалів, вимагайте деталізації рахунку: з чого складається вся сума. Складіть договір підряду і визначитеся зі строками робіт, а також з варіантами недотримання термінів.

Не соромтеся запрошувати майстра конкретно на ділянку або будинок, щоб була можливість адекватно оцінити обсяг робіт і поєднання вироби з іншими елементами інтер'єру.

Не зайвим буде з'їздити на об'єкт виробництва кованих виробів. Багато майстрів займаються ковальською справою, що називається «спадково».

Обладнання для гарячого кування нагадує середньовіччя: піч, ковадло, різні щипці і фігурні ножі. Сучасне обладнання говорить про те, що метал просто зігнуть на верстаті або зберуть конструкцію з покупних штампованих зразків.

Увага: завжди перевіряйте наявність ескізу! Щоб не було взаємних претензій, всі ваші побажання і інтереси повинні бути враховані до того, як фахівець приступить до роботи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 + = сім

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.