Головна / Сад, город / Як вибрати гарний саджанець яблуні. Правила посадки

Як вибрати гарний саджанець яблуні. Правила посадки

Щоб придбати здорові і сильні саджанці яблунь, потрібно знати деякі ознаки, за якими їх вибирають. Крім цього, не рекомендується купувати посадковий матеріал на узбіччях доріг. Покупку краще здійснювати в розплідниках або спеціалізованих магазинах. 

При купівлі саджанців яблуні, в першу чергу, потрібно вміти відрізнити однорічна рослина від дворічної. Це зробити нескладно. На дворічному саджанці чітко виражений скелетный центральний стовбур, який є рослиною першого року життя. Від центрального стовбура відходять пагони другого порядку, які виросли на другий рік життя рослини. На центральному стовбурі однорічного саджанця можна бачити тільки починають формуватися гілки з листям. Крім того, зазвичай, у однорічних саджанців прищипують верхівку. Результат такої прищіпки завжди можна помітити. При посадці дворічна рослина приживається набагато краще однорічної. До того ж, і врожай з такого саджанця можна буде отримати раніше.

Саджанці яблунь продаються з відкритою кореневою системою або з закритою. Рослини з закритими корінням безпосередньо вирощуються в контейнерах, і вони краще приживаються при посадці. У саджанців з відкритою кореневою системою коріння можуть бути пошкоджені під час транспортування. Крім того, вони можуть пересохнути, внаслідок чого приживлюваність таких рослин набагато гірше.

Правила посадки саджанців

Посадкову яму готують заздалегідь, щоб грунт встиг добре осісти. Якщо саджанець посадити відразу після того, як викопали яму в землі можуть утворитися порожнечі, і коріння рослини буде погано прилягати до ґрунті. В результаті цього яблуня буде хворіти. Особливу увагу слід звернути на місце щеплення саджанця. Його не можна заглиблювати в грунт, в іншому випадку врожаю можна довго не дочекатися. При посадці однорічного саджанця, у якого верхівка не була прищипнута, це можна зробити самим. Потрібно відрахувати 7 листочків, починаючи з верхівки, і зробити косий зріз секатором. Якщо зрізати саджаженець під прямим кутом, вода буде накопичуватися на поверхні зрізу, і рослина може загнивати.

Щоб яблуня добре росла і розвивалася, їй потрібен родюча пухка земля, в якіому коріння буде легко дихати і отримувати всі поживні речовини. Місце для саджанця потрібно вибирати таке, де не буває застою води, інакше мичкувата коренева система яблуні буде загнивати. Тому важливо знати рівень грунтових вод на ділянці. Вони не повинні проходити вище, ніж в 1 метрі від поверхні грунту.

Після посадки необхідно добре полити саджанець і замульчувати прикореневу зону рослини. Це дозволить зберегти грунт пухким і вологим, не даючи проростати бур'янам.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три × 5 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.