Головна / Дім, квартира, дача / Як розрахувати плитку?

Як розрахувати плитку?

Припустимо Ви приступаєте до ремонту приміщень, в яких планується облицювання плиткою. Після вибору вподобаної вами колекції ви відразу ж зіткнетеся з питанням: як правильно розрахувати кількість необхідної плитки. Якщо придбати її з великим запасом, то згодом ви не зможете повернути зайве продавцю, а отже понесете непотрібні витрати. Якщо брати рівно по площі, то можна зіткнутися з такою ситуацією, при якій деякі плитки в процесі приклеювання будуть вибраковано, або розбиті і якщо даної плитки не виявиться в наявності, то вам доведеться чекати поки вам привезуть ці кілька плиток.
Є кілька методик того, як розрахувати кількість плитки для ремонту в тому, чи іншому приміщенні.

Спосіб №1. Як розрахувати плитку на підлогу.
На підлогу плитка вважається, як правило, досить просто. Для цього вам потрібно знайти площу приміщення, помноживши його довжину на ширину. Якщо кімната за формою підлоги відрізняється від простого прямокутника і має складну конфігурацію, то потрібно розбити її на декілька простих фігур, знайти площу кожної з них і підсумувати отримані площі. Наприклад, ви визначили, що площа приміщення дорівнює 12 квадратних метрів. Потім потрібно знайти площу однієї плитки з обраної колекції. Нехай вона в якості прикладу становить 0,5×0,5 метра. Значить площу однієї плитки становить 0,25 метра. Площа приміщення ділимо на площу плитки і отримуємо, що підлогу нам знадобитися 48 плиток. Це в ідеальному випадку, коли стикування плитки з розмірами підлоги будуть такими, що плитка ляже без підрізів. Але, як відомо, нічого ідеального не буває, підрізів не уникнути, тому плитку потрібно взяти з запасом в 10 відсотків, що для нашого прикладу становитиме 48+48*0,1=52,8 плитка. Округляємо в більшу сторону і отримуємо, що підлогу нам потрібно 53 плитки.
Спосіб №2. Як розрахувати плитку для ванної.
Якщо у попередньому прикладі для підлоги все розраховується досить просто, то як правильно розрахувати настінну плитку для ванної кімнати, де завдання може бути ускладнене численними вставками декорів та фризів? В даному випадку вам потрібно підсумувати довжину стін, щоб отримати периметр вашої кімнати. Далі необхідно намалювати на папері один стовпчик плитки від підлоги до стелі, щоб перед очима було чергування темних тонів, зі світлими, а також були видні ряди бордюру. Після цього береться периметр кімнати і ділитися на ширину однієї обраної вами плитки, що дає нам кількість плитки в одному ряду. Дробове число округлюється в більшу сторону. Однакові по тону ряди плитки підсумовуються і виходить шукане значення. Якщо трапляються дверні прорізи, то визначається їх площа, ділитися на площу однієї плитки, а потім віднімається з посчитанного раніше кількості. Завершальним етапом буде збільшення розрахункового значення кількості плитки на 5-7% на підріз.
В якості прикладу такого розрахунку розглянемо наступний малюнок.

Плитка
На ньому зображено один стовпчик плитки розміром 23×35 см від підлоги до стелі в обраній розкладці. Як розрахувати кількість плитки для нього? Для прикладу візьмемо кімнату з периметром 10 метрів. Значить кількість стовпчиків плитки буде дорівнювати периметру поділеному на ширину однієї плитки 10/0,35=28,6. Округляємо в більшу сторону і отримуємо 29. Темна плитка буде покладена в п'ять рядів, значить її потрібно 5*29=145 штук. Бордюр йде двома рядами, отже його потрібно 2*29=58 штук. Світла плитка укладена в чотири ряди і її потрібно 4*29=116 штук. І, нарешті, декор покладений трьома рядами і його буде потрібно 3*29=87 штук. Отриману кількість збільшується на 5-7% і отримуємо остаточне значення того, скільки штук плиток нам знадобитися. При необхідності переводимо штуки в квадратні метри, помноживши кількість плитки на її площу.

Спосіб №3. Як правильно розрахувати кількість плитки.
У великих магазинах, що торгують керамічною плиткою вам можуть порахувати потрібну кількість плитки для розмірів вашої кімнати в спеціальній комп'ютерній програмі. Розрахунок виходить досить точним. Даний спосіб можна використовувати в якості звірки з отриманими вами результатами при ручних підрахунках.

Спосіб №4. Як розрахувати кахельну плитку зі складною кладкою.
Попередні два способи дуже добре працюють для базової кладки плитки, який використовується найбільш часто. Але, як розрахувати керамічну плитку, якщо її планується укласти діагонально, або в розбіг? В даному випадку вам допоможе розкреслювання укладання на папері.
Потрібно взяти зошит в клітинку, або аркуш міліметрового паперу, визначити відповідний масштаб кімнати, викреслити її периметр. Для стін потрібно викреслювати кожну з чотирьох стін у вибраному масштабі. Потім, орієнтуючись по клітинках в тому ж масштабі намалювати планований малюнок укладання плитки.
Далі все досить просто. рахуєте цілі плитки, які будуть укладатися без підрізування. Для зручності, щоб не збитися при підрахунку помічайте їх будь-яким символом, або піктограмою, що вони вже пораховані. Виглядати це буде приблизно так.


Потім рахуйте різану плитку. Якщо дві розрізані частини можна одержати з однієї цілої плитки, то вважається, що потрібна одна плитка. Також позначте пораховані розрізані плитки яким-небудь символом. Коли вийде підсумкова кількість, як і у всіх попередніх прикладах потрібно збільшити на коефіцієнт запасу, рівний 1,10...1,15. Він враховує помилки в розрахунках, або невдалі різи плитки, які неминучі у великій кількості при складному укладанні.

Таким чином, можна розрахувати з достатньою точністю кількість необхідної плитки при будь-якому способі її укладання і для будь-якого приміщення. Акуратно виконані розрахунки позбавлять вас від зайвих фінансових витрат і ситуацій, при яких вам може не вистачити плитки при її укладанні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім + 3 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.