Головна / Сад, город / Як розмножуються лілії?

Як розмножуються лілії?

Існує декілька простих, але досить ефективних способів розмноження лілій. Про них ми сьогодні і поговоримо.

flower-wallpapers-white-tiger-lily-wallpaper-33811

 

Всі лілії розмножуються переважно насінням, бульбочками, іноді з допомогою листя або стебел. Можливий також варіант лусочками цибулин.

Найпростіший спосіб зводиться до того, що ви йдете на ділянку, де вже кілька років росте один великий кущ лілії. Там ви відокремлюєте від материнської цибулини діток і акуратно їх розсаджуєте. Зазвичай це робиться восени. Перед пересадкою стебла великої рослини обрізаються по саму землю, а цибулини викопуються.

Навесні найкраще лілія розмножується лусочками. Ви відокремлюєте лусочки від здорових цибулин шляхом легкого натиску. Потім вони промиваються водою, поміщають в розчин марганцівки хвилин на двадцять і розкладаються, щоб вода випарувалася. Потім їх потрібно перемішати з мохом-сфагнумом, помістити в пакети і зав'язати. По мірі росту пакети іноді відкриваються для зволоження і провітрювання.

Для розмноження листям відмінно підходять лілія білосніжна, сірноцвітна, тигрова і деякі інші. Обірвіть кілька листків з верхнього стебла, як тільки з'явилися бутони. Потім зробіть дренажний шар в горщику або ящику, покрийте поживним ґрунтом і трьома сантиметрами піску. Листя заглиблюються у нього до середини.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири − = 0

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.