Головна / Сад, город / Як правильно розділити кущі півонії

Як правильно розділити кущі півонії

Багато садівники побоюються проводити поділ кущів півонії, щоб він не перестав цвісти. Це помилкова думка, оскільки омолоджувати рослину необхідно, головне — зробити це правильно.

  1. Розділяти кущ потрібно, якщо він росте на одному місці більше 5 років. Це необхідно, тому що у старої рослини дуже щільна, переплетена коренева система, викопувати яку дуже складно. Чим раніше зробити поділ куща, тим простіше буде справитися з цим завданням. Якщо не проводити поділ, рослина з часом почне боліти, а цвітіння припиниться.

  2. Краще проводити цю процедуру в другій декаді серпня до середини вересня. Навколо рослини на відстані 20 см викопайте траншею на два штика лопати. Обережно розгойдуючи рослину в різні боки, виймаємо її з землі. Коріння трохи обтрусіть від надлишків грунту і залиште рослину на 3 години. Це потрібно, щоб корінці стали м'якими і не ламалися при подальшій посадці. Потім слід коріння обмити водою і очистити від залишків бруду дерев'яним кілочком. Стебла куща необхідно підрізати на висоту 10 см.

  3. Зазвичай старі кущі півонії ділять навпіл за допомогою кілка. Його потрібно обережно забити в ті місця рослини, де менше всього пошкоджуються бруньки, і розділити півонію на дві частини. Кожну з розділених частин розрізають ножем на діленки (частина куща зі стеблом та коренем). При цьому залишають найкращі частини куща – молоді,що мають товсті корені діаметром до 4 см. Всі поламані, хворі та старі частини потрібно видалити, зрізавши їх ножем або секатором. Після всієї виконаної роботи, діленки що залишились повинні мати щільний корінь до 10 см і 2-3 молоді почки.

  4. Коли кущ розділений, його потрібно підготувати до посадки. Помістіть коріння діленок в 1% розчин марганцю на півгодини, а потім присипте місця зрізів товченим вугіллям. Після цього молоді півонії готові до посадки.

  5. Щоб довго не чекати, коли півонія порадує своїм рясним цвітінням, треба залишити одну діленку вищою, а решту зробити стандартного розміру. Після посадки півонія почне пишно цвісти вже на другий рік.

  6. В залежності від того, скільки діленок у вас вийшло, стільки і потрібно викопати ям. Глибина ями під посадку не менше 50 см. Яму потрібно наполовину заповнити городньої землею і рясно полити. Потрібно помістити кущ в яму таким чином, щоб бруньки на кореневій шийці розташовувалися нижче рівня землі на 3-5 см. Часом кущ півонії потрібно злегка підгорнути, щоб почки були прикриті невеликими шаром землі. Заглиблення куща потрібно проводити правильно і обережно, тому що від цього залежить цвітіння півонії в майбутньому.

  7. Щоб посаджені кущі не підмерзли під час холодів, ґрунт навколо них присипають щільним шаром 10-12 см торфу. Ранньою весною укриття потрібно обов'язково відгребти, щоб коріння не підіпріло. У наступні роки укриття рослин на зиму не знадобиться, дорослі кущі півонії відмінно переносять зиму.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім + 4 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

.